30000 TL'ye laptop önerisi

Plac4bo

Hectopat
Arkadaşlar bir tanıdığım için dizi-film-Office programlarını çalıştıracak, günlük kullanıma yetecek bir laptop arıyorum. Çocukların oynayacağı mobil oyunları kaldırsa yeterli. Bataryası uzun gitsin ve kronik sorunu çok az olan bir laptop önerir misiniz? Ayrıca kasa kalitesi ve ekran netliğide iyi olmalı. Sadece Vatan-Media Markt-Teknosa mağazalarından kendisi alacak. Bana kalsa internetten alırım ama mağazaya gidip kendisi alacak. Özellik bakımından ben bunları düşünüyorum. Ama kronik ekran, anakart vb. sıkıntısı var mı bilmiyorum.

F/P olarak en uygunu bu geldi. Ekran kartı yeterli zaten mobil oyunlar için.

Masaüstü işlemcilerde Ryzen Intel'i bayağı geçmiş durumda. Ama mobilde durum nasıl pek bilmiyorum. Daha doğrusu Ryzen'larda yazılımsal ya da teknik sorun varsa Intel olarak da bunları düşündüm.

Lenovo Ip Gaming 3 12.Nesil Core i5 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da DDR4 olsa da RAM bakımından bu daha mantıklı gibi. 3050 Ti mobil oyunlarda gayet yeterli olur.

Son düzenleme:
Hocam ofis programı ve mobil oyunlar içinse güçlü ekran kartına ihtiyacınız olmaz, zira pil ömrü bunlarda kısa olur.

Bunun gibi laptoplar taşınabilirlik, ekran, pil ömrü açısından daha iyi olur.

Huawei'in sitesinde listelenen ürünler mağazalarında bulunuyor mu bilmiyorum yalnız.

Arkadaşlar bir tanıdığım için dizi-film-Office programlarını çalıştıracak, günlük kullanıma yetecek bir laptop arıyorum. Çocukların oynayacağı mobil oyunları kaldırsa yeterli. Bataryası uzun gitsin ve kronik sorunu çok az olan bir laptop önerir misiniz? Ayrıca kasa kalitesi ve ekran netliğide iyi olmalı. Mağazadan kendisi alacak. Bana kalsa internetten alırım ama mağazaya gidip kendisi alacak. Özellik bakımından ben bunları düşünüyorum. Ama kronik ekran, anakart vb. sıkıntısı var mı bilmiyorum.

F/P olarak en uygunu bu geldi. Ekran kartı yeterli zaten mobil oyunlar için.

Masaüstü işlemcilerde Ryzen Intel'i bayağı geçmiş durumda. Ama mobilde durum nasıl pek bilmiyorum. Daha doğrusu Ryzen'larda yazılımsal ya da teknik sorun varsa Intel olarak da bunları düşündüm.

Lenovo Ip Gaming 3 12.Nesil Core i5 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da DDR4 olsa da RAM bakımından bu daha mantıklı gibi. 3050 Ti mobil oyunlarda gayet yeterli olur.

Hocam bu bütçe ile mobil oyun çalıştırmak mantıklı değil.
Bütçenin 20.000₺ gerilemesi daha hayırlı olur.
Eğer ki yok geleceğe yönelik olsun çocuklar büyüyecek daha kapsamlı oyun oynarlar derseniz bu bütçe ile bu ürünü satın alabilirsiniz:

Cevaplar için teşekkürler. Mod arkadaş başlıkta yazdığımı silmiş ama bulunduğu yerde sadece vatan-Teknosa-MediaMarkt var. Alınan laptop vergiden düşeceği için siz onu %20 indirimli olarak düşünün. Yoksa günlük kullanım için 20 bin liralık laptop bence de yeterli.

Hocam bu bütçe ile mobil oyun çalıştırmak mantıklı değil.
Bütçenin 20.000₺ gerilemesi daha hayırlı olur.
Eğer ki yok geleceğe yönelik olsun çocuklar büyüyecek daha kapsamlı oyun oynarlar derseniz bu bütçe ile bu ürünü satın alabilirsiniz:

Hocam stokta yoksa benim attıklarım nasıl ve bu modelin kasa sağlamlığı ne durumda. Özellikle anakart seviyesi. Aslında almışken RTX4050'li olan daha mantıklı. Çocuklar daha 6-7 yaşında. PS4'leri var evde. Ekran kartı orta seviye olsa bile olur. İşlemcisi ileriye dönük güçlü olsun yeter.
Ryzen işlemcili HP için ne dersiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı