3000TL monitör dahil sistem

eroleriskin55

Hectopat
Viewsonic 21.5" 1ms 75Hz freesync monitör.

RAM'i 8GB düşünüyorum ileride 16 yaparım. Ekran kartı rx460'a düşmek istemiyorum.

İşlemci i3 6100 ve i5 6400 arasında kaldım. Kasa ve power konusuna gelirsek merak ettiğim 80+ olunca ne işe yarıyor? 250 TL'ye de var 600w kasa ama düz PSU var. Önerilerinizi ve soruma cevap vermenizi istiyorum ve bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci artık oyun bilgisayarları için i5 alınmalı. Tabi bütçe yeterse.
Güç kaynağında +80 sertifikası olması mesela 600W güç kaynağının %80'inden fazlasını verebiliyor anlamına gelir. Sertifikası olmayan güç kaynaklarında ne kadar verdiği belli olmuyor. Yani 500 W olur fakat 300 W gibi düşük değer verebilir. Teknobiyotik sitesinden topladım. Eğer bütçeni 200 TL arttırabilirsen bu sistemi al. i3'e düşmeni önermem.
Adsız.png

İşlemci artık oyun bilgisayarları için i5 alınmalı. Tabi bütçe yeterse.
Güç kaynağında +80 sertifikası olması mesela 600W güç kaynağının %80'inden fazlasını verebiliyor anlamına gelir. Sertifikası olmayan güç kaynaklarında ne kadar verdiği belli olmuyor. Yani 500 W olur fakat 300 W gibi düşük değer verebilir. Teknobiyotik sitesinden topladım. Eğer bütçeni 200 TL arttırabilirsen bu sistemi al. i3'e düşmeni önermem.
Eki Görüntüle 198645

Bence bu sisteme anakart olarak h110m takabilirsin fiyat biraz düşer sistem gayet güzel tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı