3000TL Ofis İçin Laptop Önerisi

Nedim ASUR

Kilopat
Yer
Honolulu
Avukat olan bir arkadaşım için laptop bakıyoruz. Kendisi web tarayıcıyı bol sekmeli kullanan, office programlarına ek olarak Adobe Dreamweaver/Illustrator gibi programlarla da arada ilgilenen ve CD ile çok fazla işi olan bir insan. Oyunla ise pek işi olmaz. Ayrıca bilgisayarın Windows 10 kurulu halde gelmesini istiyor. Lenovonun Ideapad L340 modeli nasıl sizce? Bu model arkadaşımın kullanımına göre fazla gelir diye düşünüyorum ama başka bir seçenekte bulamadım. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Lenovo Ideapad S145(15, AMD) modelini tavsiye ederim. Içinde Ryzen 7 3700U var. Hafif oyunlar içinde alınabilir. CS:GO'da 120-130FPS alıyorum haritaya bağlı. Ben 3 gün önce aldığımda HB'de 3200TL'ydi şu an ne kadar bilmiyorum.

Bu biraz bütçeyi aşıyor ama win10 yüklü ve 8gb rame sahip olan laptoplarda ryzen 3200u var. 150 tl verip daha uzun ömürlü laptop almak daha doğru olacaktır. Sizin belirttiğiniz laptopta a9 işlemci var ve performansları çok kötü. Bütçeyi yükseltme şansınız varsa bunu almanız daha doğru olacaktır veya yukarıdakini alıp siz win10 kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı