3000TL'ye kadar AM4 ve AM5 platformu ile uyumlu sıvı soğutucu önerisi

carl.johnson

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an AM4 soketli bir sistem topladım. İlerleyen zamanlarda DDR5 platformu ucuzlamaya başlayınca sistemi upgrade ederek AM5 platformuna geçeceğim. Bu süreçte hem AM4 hem AM5 platformunda kullanabileceğim bir işlemci sıvı soğutucusu arıyorum. Kullanmış olduğum kasa ASUS TUF GAMING GT301, kaç mm'ye kadar destekliyor bilmiyorum. Bütçe aşağı yukarı 2-3 bin TL. Kronik akıtma sızdırma ses sorunu olmayan bir model olması ricadır. Teşekkür ederim.

Ön tarafa takarsak diğer parçalar için hava akışını kesmez mi hocam? Üstten yapabileceğimiz bir versiyonu yok mudur bunun? :)

Birazcık bütçeden kısabilmek adına Deepcool LT520'den yana kullanmak istiyorum tercihimi. 2600 TL'den buldum.
ASUS PRIME B550M-A/CSM anakart, kasayı biliyorsunuz, ADATA XPG ram var. Sizce sığar mı? Bu arada ben öne değil üste takmakta kararlıyım.

Birazcık bütçeden kısabilmek adına Deepcool LT520'den yana kullanmak istiyorum tercihimi. 2600 TL'den buldum.
ASUS PRIME B550M-A/CSM anakart, kasayı biliyorsunuz, ADATA XPG ram var. Sizce sığar mı? Bu arada ben öne değil üste takmakta kararlıyım.
LT520'de fiyatına göre gayet iyidir. DeepCool ile sıvı soğutmada F/P olarak rekabet edebilecek herhangi bir alternatif görmüyorum. Radyatörde sorun yok, pompa başlığının sığabilmesi için işlemcinin tam ortası ile RAM arasında en az 4 cm boşluk olması gerekiyor.

Geri
Yukarı