300TL SSD önerisi

Seagate, WD gibi markalar HDD'de kendini öne sürse de SSD olarak tavsiye etmiyorum.
İki markanın da birkaç tanesi hariç SSD'leri gayet iyi, arkadaşın önerdiği Barracuda 120 de gayet iyi bir disk. Forumdan kaç kişiye aldırdık, sıkıntısız kullanıyorlar.

Ha, 870 EVO varken Barracuda 120 alınmaz o ayrı konu.

870 EVO alayım hemen 🤩 öneren arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Evet iyi bir disk WD Blue, Crucial MX500 de alabilirsiniz.
İki markanın da birkaç tanesi hariç SSD'leri gayet iyi, arkadaşın önerdiği Barracuda 120 de gayet iyi bir disk. Forumdan kaç kişiye aldırdık, sıkıntısız kullanıyorlar.

Ha, 870 EVO varken Barracuda 120 alınmaz o ayrı konu.

WD Blue iyi diye biliyorum WD Green de sanki çok kötü değil bence gözlemlediğim kadarıyla.

Seagate, WD gibi markalar HDD'de kendini öne sürse de SSD olarak tavsiye etmiyorum.
Yine ezbere boş boş bir konuşma. Her firmanın iyi ve kötü modelleri vardır. WD'nin NVMe tarafında çok başarılı SSD'leri var. Black SN750 ve SN850 gibi modelleri bazı Samsung SSD'lerden daha iyiler. Ayrıca Seagate'in Barracuda 120 SSD'si 860 EVO ile 870 EVO'nun arasında çok kaliteli bir SSD'dir. Fiyatı 265 TL'ye kadar düşüyordu normalde ama dolar kuru artınca fiyatı arttı. Ama geri o civarlara düşünce rakipsiz bir SSD.

Ben Ocak ayında aldığımda 870 EVO yoktu ve 860 EVO gereksiz pahalıydı. 298 TL'ye Barracuda 120 aldım. 860 EVO'dan daha ucuza ondan daha hızlı ve kaliteli bir SSD almış oldum. Phison S12 kontrolcüsü var. Samsung MKX ile kafa kafaya bir kontrolcü. Seagate'in bir sürü kaliteli modeli var. Misal Firecuda 120 direkt 860 Pro ile eşit hatta TBW bakımından 860 Pro'dan daha dayanıklı bir SSD teorik olarak. Üstelik 3 yıl ücretsiz veri kurtarma paketi ile geliyor! Bu hizmeti başka hiçbir firma vermiyor bile. Adamlar müşteri hizmetleri olsun, veri kurtarma hizmetleri olsun ürünlerinin daima arkasındalar. Peki Samsung ne yapıyor? Tamam SSD'leri çok kaliteli hatta yılların Samsung SSD kullanıcısıyım ama müşteri hizmetleri rezalet.
Şu rezaletler bile Samsung'un müşteri hizmetleri konusunda ülkemizde sınıfta kaldığına bir delil. Samsung SSD alacaksanız 5 yıl garantinin tamamen bir yalan olduğunu bilmenizde fayda var. Bu arada konu sahibi 870 EVO'yu hazır ucuzken kapsın. Şu an rakipsiz bir SSD.

Yine ezbere boş boş bir konuşma. Her firmanın iyi ve kötü modelleri vardır. WD'nin NVMe tarafında çok başarılı SSD'leri var. Black SN750 ve SN850 gibi modelleri bazı Samsung SSD'lerden daha iyiler. Ayrıca Seagate'in Barracuda 120 SSD'si 860 EVO ile 870 EVO'nun arasında çok kaliteli bir SSD'dir. Fiyatı 265 TL'ye kadar düşüyordu normalde ama dolar kuru artınca fiyatı arttı. Ama geri o civarlara düşünce rakipsiz bir SSD.

Ben ocak ayında aldığımda 870 EVO yoktu ve 860 EVO gereksiz pahalıydı. 298 TL'ye Barracuda 120 aldım. 860 EVO'dan daha ucuza ondan daha hızlı ve kaliteli bir SSD almış oldum. Phison S12 kontrolcüsü var. Samsung mkx ile kafa kafaya bir kontrolcü. Seagate'in bir sürü kaliteli modeli var. Misal FireCuda 120 direkt 860 Pro ile eşit hatta TBW bakımından 860 Pro'dan daha dayanıklı bir SSD teorik olarak. Üstelik 3 yıl ücretsiz veri kurtarma paketi ile geliyor! Bu hizmeti başka hiçbir firma vermiyor bile. Adamlar müşteri hizmetleri olsun, veri kurtarma hizmetleri olsun ürünlerinin daima arkasındalar. Peki Samsung ne yapıyor? Tamam SSD'leri çok kaliteli hatta yılların Samsung SSD kullanıcısıyım ama müşteri hizmetleri rezalet.
Şu rezaletler bile Samsung'un müşteri hizmetleri konusunda ülkemizde sınıfta kaldığına bir delil. Samsung SSD alacaksanız 5 yıl garantinin tamamen bir yalan olduğunu bilmenizde fayda var. Bu arada konu sahibi 870 EVO'yu hazır ucuzken kapsın. Şu an rakipsiz bir SSD.

Kaptım hocam 🤩 EVO serisine bakmayı hiç düşünmemiştim pahalı diye düşünüyordum şansıma Amazon'dan ucuza aldım:)

Ben ocak ayında aldığımda 870 EVO yoktu ve 860 EVO gereksiz pahalıydı. 298 TL'ye Barracuda 120 aldım. 860 EVO'dan daha ucuza ondan daha hızlı ve kaliteli bir SSD almış oldum. Phison S12 kontrolcüsü var. Samsung MKX ile kafa kafaya bir kontrolcü. Seagate'in bir sürü kaliteli modeli var. Misal FireCuda 120 direkt 860 Pro ile eşit hatta TBW bakımından 860 Pro'dan daha dayanıklı bir SSD teorik olarak. Üstelik 3 yıl ücretsiz veri kurtarma paketi ile geliyor! Bu hizmeti başka hiçbir firma vermiyor bile. Adamlar müşteri hizmetleri olsun, veri kurtarma hizmetleri olsun ürünlerinin daima arkasındalar. Peki Samsung ne yapıyor? Tamam SSD'leri çok kaliteli hatta yılların Samsung SSD kullanıcısıyım ama müşteri hizmetleri rezalet.

Kesinlikle haklısınız. Şimdi bende onu yazacaktım.

Ben ocak ayında aldığımda 870 EVO yoktu ve 860 EVO gereksiz pahalıydı. 298 TL'ye Barracuda 120 aldım. 860 EVO'dan daha ucuza ondan daha hızlı ve kaliteli bir SSD almış oldum. Phison S12 kontrolcüsü var. Samsung mkx ile kafa kafaya bir kontrolcü. Seagate'in bir sürü kaliteli modeli var. Misal FireCuda 120 direkt 860 Pro ile eşit hatta TBW bakımından 860 Pro'dan daha dayanıklı bir SSD teorik olarak. Üstelik 3 yıl ücretsiz veri kurtarma paketi ile geliyor! Bu hizmeti başka hiçbir firma vermiyor bile. Adamlar müşteri hizmetleri olsun, veri kurtarma hizmetleri olsun ürünlerinin daima arkasındalar. Peki Samsung ne yapıyor? Tamam SSD'leri çok kaliteli hatta yılların Samsung SSD kullanıcısıyım ama müşteri hizmetleri rezalet.

Hepsi kötü diye bir şey yazdığımı hatırlamıyorum.
Ezberede yazmıyorum ben önermiyorum dedim.
KENDİ fikrim?
Ben olsam almam diyorum yani anladın?

Geri
Yukarı