3050 Ti laptopta RAM VRAM olarak kullanılabilir mi?

yunus09

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

RTX 3050 Ti içeren bir Gaming laptop alma düşüncem var. Ekran kartı VRAM'i 4 GB olduğundan insanlar almamamı önerdiler. Ama bütçem yetmediği için Max bu ekran kartını alabiliyorum. Acaba ekran kartı darboğaz engellemek amacıyla RAM'dan destek çekiyor mu? Ona göre zamanla RAM yükseltmesi yapmayı planlıyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Önermem RTX 3050 Ti alın en az 4 GB darboğaz yapacağından oyunlarda yüksek ayarlarda kasmaya başlar bir de dediğiniz şey olamaz 3050 Ti veya 1660 Super'li laptop seçin en az.

Yani sistem raminden destek almıyor kart doğru mu anladım?

3050 Ti'da da 4 GB VRAM, bu arada RAM'den destek alma harici kartlarda olan bir durum değil APU'larda olan bir durum, yani hayır.

3050 Ti'da da 4 GB VRAM, bu arada RAM'den destek alma harici kartlarda olan bir durum değil APU'larda olan bir durum, yani hayır.

6 GB var hocam forumlardan bakabilirsiniz kaç tane karşılaştırma videosunda 6 GB olduğunu gördüm.

6 GB var hocam forumlardan bakabilirsiniz kaç tane karşılaştırma videosunda 6 GB olduğunu gördüm.

6 GB 3050 Ti yok. 3050 Ti sadece mobilde olan bir GPU ve 4 GB VRAM'le çıktı sadece, 3050'nin masaüstü versiyonlarinda 6 GB görmüşsundur.

Bütçeniz yoksa gayet iyi bir ekran kartı, ben kullanıyorum çok yüksek ayar gerektirmeyen oyunları zaten 60 FPS üzeri alıyorsun. Kulak asma çok Zephyrus G14 var taş gibi ürün. 5 bin TL seni zorluyorsa yüksekten uçmaya gerek yok.

Geri
Yukarı