3060 12 GB vs 3060 Ti 8 GB

Neyfel

Hectopat
Daha fazla  
3060 Ti'lı sistem alacaktım fakat YouTube'da her yerde artık özellikle güncel oyunlar için 8 GB VRAM'in yeterli olmadığı söyleniyor. Oyunları 1080p de oynayacağım CS:GO Valorant LoL gibi FPS oyunları dışında GTA 6 çıktığında özellikle onu da oynamak istiyorum. Yani beni uzun süre götürmesi lazım. Sizce sırf VRAM'i 12 GB olduğu için 3060 mı alayım yoksa 8 GB 3060 Ti yeterli olur mu? İşlemcim i5 13400F ve ekran kartında AMD istemiyorum.

Hocam özellikle dediğiniz kartlarda durum daha da vahimleşiyor açıkçası 8 gb vram bu kadar pahalı ve yeni nesil kartlar için ne kadar mantıklı çok güçlü ekran kartı alıyorsunuz bi ton para vermişsiniz ama özellikle yeni çıkan oyunlarda vraminiz yeterli gelmediği için fps droplar çökmeler ve performans kayıpları yaşıyorsunuz daha kötü ne olabilir

Hocam özellikle dediğiniz kartlarda durum daha da vahimleşiyor açıkçası 8 gb vram bu kadar pahalı ve yeni nesil kartlar için ne kadar mantıklı çok güçlü ekran kartı alıyorsunuz bi ton para vermişsiniz ama özellikle yeni çıkan oyunlarda vraminiz yeterli gelmediği için fps droplar çökmeler ve performans kayıpları yaşıyorsunuz daha kötü ne olabilir.

Katılmıyorum durum 3060 ve 3060 Ti için daha da vahimleşiyor çünkü DLSS 3.0 gibi önemli bir teknolojiden yoksunlar. Tonla para veriyorsun aldığın bir avuç performans, yüksek güç tüketimi ve zayıf RT performansı.

Elimde RTX 3060 12 GB var yani 6600 XT bile daha iyi bundan oynadığım tüm oyunlarda. 3060 Ti'a alternatif olarak 6700 XT var ki, ben kıyaslamam bile.

Amd de almak istemiyorum ne yapsam böyle arada kaldım 4000 serisine param zaten yetmez

Geri
Yukarı