3060 Ti için 2K monitör önerisi

Bütçe
8.000 TL - 10.000 TL
X3D serisi X serisine göre daha az güç harcayacak şekilde yapıldı hocam. Daha az güç tüketiyor.

Her oyunu 2K'da oynama amacım yok zaten hocam. Oynayabildiğim oyunları 2K, oynayamadıklarımı 1080p oynarım. Genel olarak bu sisteme 1080p almak mantıksız geliyor bana. Ki şu an piyasadaki çoğu oyunu 2K oynatabilecek bir ekran kartı. 2 sene sonra da ekran kartını güncelleyince tamam zaten. Şahsi görüşüm böyle.

2 seneye güncelleyecekseniz olabilir, 3060 Ti ile 2K uzun vadede mantıklı değil, yalnız düz 7900X 105W iken X3D işlemciler 120W.

Öneriniz için teşekkür ederim. 3060 ti’nin 1080p için çıktığını düşünmüyorum. Bu bana çok mantıksız geliyor. Başka forumlara baktığımda 2K için çıkarılan bir ekran kartı olduğu söyleniyor.
Bir iki Benchmark testine baktım. Dediğiniz gibi 2k da stabil performans veriyormuş. Ancak ilerleyen zamanlarda çıkacak bir takım oyunlar için bu durum söz konusu olmayabilir. Yine de bir cebinizde dursun yükseltme olasılığı.

1-2 yıla ekran kartı değişme planınız varsa olabilir, attığınız monitörün stoku yok bu olabilir.
Öneriniz için teşekkür ederim. İnternetten mi alınıyor sadece bu?

Bir iki Benchmark testine baktım. Dediğiniz gibi 2k da stabil performans veriyormuş. Ancak ilerleyen zamanlarda çıkacak bir takım oyunlar için bu durum söz konusu olmayabilir. Yine de bir cebinizde dursun yükseltme olasılığı.
Teşekkür ederim. Mecbur yükselteceğim zaten ekran kartını. 2 senesi var yok. Beni 2 sene idare edeceğini düşünüyorum 2K'da.

2 seneye güncelleyecekseniz olabilir, 3060 Ti ile 2K uzun vadede mantıklı değil, yalnız düz 7900X 105W iken X3D işlemciler 120W.
Technopat videosunu da izlemiştim orda daha az enerji güç harcadığından bahsediyorlardı. Doğru olabilir hocam. Ama itopya'da topladım sistemi, orda anakartın yeterli olacağını söylediler. Ekran kartını da 2 seneye mecbur güncelleyeceğim zaten uzun vadeli 2K düşünmüyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim. İnternetten mi alınıyor sadece bu?

Büyük ihtimalle, gamingen mağazasına bakabilirsiniz istanbuldaysanız ama mağazadan monitör almayı tavsiye etmem bir keresinde monitör adım Vatan'dan, 1 dk baktırıp geri kutuya koydular, eve gittiğimde ölü piksel fark ettim ama mağazadan alındıysa iade almıyorlar.

Büyük ihtimalle, gamingen mağazasına bakabilirsiniz istanbuldaysanız ama mağazadan monitör almayı tavsiye etmem bir keresinde monitör adım Vatan'dan, 1 dk baktırıp geri kutuya koydular, eve gittiğimde ölü piksel fark ettim ama mağazadan alındıysa iade almıyorlar.
Ben de ASUS'tan aldım aynısı geldi başıma. Orda açmadılar ama 1 hafta sonra ölü piksel çıktı. Hiçbir şey yapmadılar.

Link atmayı unutmuşum:

Önerin için teşekkür ederim. Ama ASUS markasından soğudum. Monitör aldım 1 hafta sonra ölü piksel çıktı. 3 tane olmadan bir şey yapamayız dediler. Sanki benim suçummuş gibi.

İnternetten almak daha mantıklı iade daha kolay.
Evet haklısınız hocam. Bakacağım.

Önerin için teşekkür ederim. Ama ASUS markasından soğudum. Monitör aldım 1 hafta sonra ölü piksel çıktı. 3 tane olmadan bir şey yapamayız dediler. Sanki benim suçummuş gibi.
Çok garip bir bahane. Okurken ben sinir oldum resmen :)

Geri
Yukarı