3060 Ti için işlemci önerisi

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba arkadaşlar, ekran kartından şu an için memnunum fakat işlemcim yetersiz gibi. Warzone'da işlemci farkından dolayı çok düşük FPS alıyorum. İmzadaki anakart, ekran kartı ve sıvı soğutucuya uygun işlemci önerilerinizi bekliyorum.

Hepsiburada, Amazon gibi sitelerde kasım ayında alınabilecek uygun fiyatlı bir şey arıyorum.

İşlemcin o ekran kartı için yeterli diye düşünüyorum tek oyun için değişmen bence mantıksız eğer çok rahatsız ediyorsa overclocktan anlıyorsan %5-10 arası overclock yapablirsin sıvı soğutmanda varken.

Merhaba arkadaşlar, ekran kartından şu an için memnunum fakat işlemcim yetersiz gibi. Warzone'da işlemci farkından dolayı çok düşük FPS alıyorum. İmzadaki anakart, ekran kartı ve sıvı soğutucuya uygun işlemci önerilerinizi bekliyorum.

Hepsiburada, Amazon gibi sitelerde kasım ayında alınabilecek uygun fiyatlı bir şey arıyorum.
Minimum bence b450 r5 5500 veya h610 i3 12100f.

Hocam nerede beslemiyor açıklar mısınız?

Öncelikle R5600X kesinlikle R5 5500'den kayda alınır farkla daha iyi bir işlemci. Performans farkını sorarsan minimum %7-8 fark var sırf oyun için.

Bu attıklarınız benimkilerden iyi mi? Özellikle işlemciler?

UV nedir bilmiyorum ama OC'den de anlamıyorum. Yapalım mı beraber? :D

Kesinlikle ikisi de daha iyi bir işlemci değil sana tavsiyem kafana takma elindeki işlemci ikisindende öndedir. Hiçbir şeyden anlamıyorsan YouTube'dan 12100F vs 5600X veya 5600X 5500 yazarsan farklarını görebilirsin.

Bu attıklarınız benimkilerden iyi mi? Özellikle işlemciler?

UV nedir bilmiyorum ama OC'den de anlamıyorum. Yapalım mı beraber? :D
Hocam inanın vaktim yok. Ama kaynak atabilirim. Riskli bir işlem sorumluluk kabul etmiyorum, aman yakmayın güzelim işlemciyi :D.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı