3060 ve 3700X sistemim nasıl?

skyyy

Hectopat
Dostlar konuya geldiğiniz için öncellikle teşekkür ederim, topladığım sistem nasıl olmuş?

Anakart: MSI B550-A PRO Max.
Kasa: Aerocool Airhawk Duo.
RAM: Kingston HyperX Fury RGB 3000MHz CL15 DDR4.
PSU: Cooler Master MWE white 750W.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: Founders Edition 3060.
M2.SSD: Kingston A2000 500GB.
HDD: 1TB. (Evde buldum markasını göremiyorum :D)

Anakart olarak onun yerine bunu al: RAM′i 16GB yapmanı öneririm.
Kasa tarafında bu kasadan daha fazla kâr edebilirsin: MSI MAG FORGE 100R Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe.

Yani genel olarak güzel ama ekran kartı daha çıkmadan planlama yapmak çok mantıklı olmaz ve markasını dahi hatırlamadığınız bir HDD'yi kullanmanızı önermem büyük ihtimalle bad sector hataları ile doludur.
Bir de anakart olmamış. Böyle bir sisteme giriş seviye B550 yakıştıramadım açıkcası ve bu sistem ile umarım 2K planlıyorsunuzdur.

Son düzenleme:
Raminizin GB türünden bir değeri olmayacak anlaşılan, sadece ışık versin diye takılacak gibi duruyor.
Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın, 16GB
Kasa tarafında bu kasadan daha fazla kâr edebilirsin: MSI MAG FORGE 100R Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe.
Hocam öncelikle tavsiyen için teşekkürler, ama ben biraz Aerocool Airhawk Duo'ya aşık oldum. O yüzden hiç değiştirmek gibi bir niyetim yok, anakart tavsiyen olarak attığın anakartı listeye ekledim. Ramler 16GB (2x8).
Yani genel olarak güzel ama ekran kartı daha çıkmadan planlama yapmak çok mantıklı olmaz ve markasını dahi hatırlamadığınız bir HDD'yi kullanmanızı önermem büyük ihtimalle bad sector hataları ile doludur.
Bir de anakart olmamış. Böyle bir sisteme giriş seviye B550 yakıştıramadım açıkcası ve bu sistem ile umarım 2K planlıyorsunuzdur.
Hocam biraz geç oldu ama sistemdeki anakartı B550 Gaming Edge WIFI yapma kararı aldım, sizce sistem nasıl olmuş?
Anakart: MSI B550 Gaming Edge WIFI
Kasa: Aerocool Airhawk Duo.
RAM: Kingston HyperX Fury RGB 3000MHz CL15 DDR4.
PSU: Cooler Master MWE white 750W.
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Ekran kartı: Founders Edition 3060.
M2.SSD: Kingston A2000 500GB.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı