3060 ve i5 11400 sisteme monitör önerisi

Bütçe
3500

AthenaBey

Decapat
Daha fazla  
Hem FPS oyunları hem de hikayeli AAA oyunlar için bir IPS bir monitör almak istiyorum. 2K Ultra ayarlarda acaba AAA oyunları oynayabilir miyim? YouTube'dan testlere baktım ama 2K inceleme pek yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece bu test var ve gördüğüm kadarıyla 2K da oynayabileceğim. Sistemi Haziran'da kuracağım için acelem yok ama şimdiden kendimi hazırlamam lazım bütçe/indirim takibi vs için. 2K minimum 144Hz 24-27' bir monitör istiyorum. Ekrana çok yakın baktığım için maksimum 27'istiyorum.
2K 144-165Hz 24-27' IPS ekran bir monitör istiyorum bütçem maksimum 3.5.
Eğer bu bütçeye doğru düzgün bir monitör yok derseniz bütçe arttırma şansım yok. IPS ekran özelliği kesin olsun demiyorum.

3060 için 2K almayın derim, pek uzun kullanım süresi vermez. Gigabyte G24F tavsiye ederim. 170Hz, IPS ve renkleri güzel. 3500 civarında bulunabiliyor. Şahsen ben bile 3070 kullanmama rağmen 2K kullanmıyorum, FHD 280Hz IPS tercih ediyorum

Oynarsın ama çok uzun ömürlü olmaz, ilerleyen yıllarda çok ayar kısmak zorunda kalabilirsin. Tavsiyem 1080p alman yönünde. Bu şekilde ayar kısmadan uzun süre boyunca kullanabilirsin.
Evet ileride gelecek olan güncellemeler ile kullanamayabilirim. 2k alır ilerleyen yıllarda 1080p ayarlara çekerim diye düşünmüştüm.
Ve ayriyeten ilerleyen senelerde fiyatlar makul seviyeye gelirse kesinlikle güncelleme yaparım ekran kartıma. O yüzden en azından 2k alayım diyorum.
3060 için 2K almayın derim, pek uzun kullanım süresi vermez. Gigabyte G24F tavsiye ederim. 170Hz, IPS ve renkleri güzel. 3500 civarında bulunabiliyor. Şahsen ben bile 3070 kullanmama rağmen 2K kullanmıyorum, FHD 280Hz IPS tercih ediyorum
Tamam anladım full hd bir monitör bakayım ben o zaman.

Evet ileride gelecek olan güncellemeler ile kullanamayabilirim. 2k alır ilerleyen yıllarda 1080p ayarlara çekerim diye düşünmüştüm.
1080p'ye düşürünce bulanıklaşma oluyor, ondan pek o düşünce mantıklı değil.
Ve ayriyeten ilerleyen senelerde fiyatlar makul seviyeye gelirse kesinlikle güncelleme yaparım ekran kartıma. O yüzden en azından 2k alayım diyorum.
Öyle bir düşünce varsa tabii ki 2K tercih et. Zaten 3060'da DLSS falan derken uzun süreler götürür seni.

Gigabyte G24F tavsiye ederim. 170Hz, IPS ve renkleri güzel. 3500 civarında bulunabiliyor.
Ben 2800e gittigidiyordan buldum gigabyte g24f i. Takip edeceğim teşekkürler.
Mümkünse 24 inç seçin. 27 inçte FHD güzel durmuyor yakın bakıyorsanız özellikle.
Evet genelde monitör ile aramda 50cm falan oluyor. Fhd 27 inçte piksel saymak istemiyorum.
Bu arada bir sorum var ben sistemi haziranda toplayacağım sistem hazır ama kurmuyorum sinav senem olduğu için. Mesela bugün bir monitör oldum geldi ve kontrol edemediğim için ölü piksel ghost vs bilemeyeceğim. Bu zamanda almasammı acaba.
Tanıdık var gidip kontrol edebilirim aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı