3070 Ti'den 3080'e geçmeye değer mi?

alafranga

Hectopat
Merhaba,

Şu an elimde Zotac RTX 3070 Ti AMP Holo Edition var.
i7 10700 işlemcim ve 2x8 3600 MHz CL16 RAM ile kullanıyorum.
Monitörüm 2K 170Hz. Kartı geçen yaz 10.000 liraya almıştım.
Şimdi bunu satıp Asus TUF, Rog Strix ya da Evga FTW3 3080 modellerinden birine geçmem mantıklı olur mu?
Ayrıca, acaba ikinci elde kaç liraya satabilirim benim 3070 Ti'yi?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Satıp sıfır alacaksanız değmez bence. Üzerine epey para koymanız gerekecek ama 3070 Ti - 3080 arasındaki performans farkını göz önünde bulunduracak olursak o fiyat farkına değmez. 3060'tan 3070'e gemiş olsaydı değerdi derdim ama 3070 Ti zaten 2K için çok iyi performans veriyor. Maksat Asus ROG veya TUF marka model almaksa orasını siz bilirsiniz tabii ama performans yönünden değmez.

kendine şu soruyu sor. 3070 ti ile yapamadıgım ama 3080 ile yapabileceğim ne var? eğer kendini tatmin edecek bir cevap bulabiliyorsan geç tabi ki. herkesin kafasında en iyisi, en pahalısı , en yenisi... ama ihtiyacın var mı? neden geçeceksin? insan ihtiyacı olup olmadıgını düşünmeden bile sırf bu kalıplara uyarak tuketim cılgınlığı canavarını daha da besliyo.

kendine şu soruyu sor. 3070 ti ile yapamadıgım ama 3080 ile yapabileceğim ne var? eğer kendini tatmin edecek bir cevap bulabiliyorsan geç tabi ki. herkesin kafasında en iyisi, en pahalısı , en yenisi... ama ihtiyacın var mı? neden geçeceksin? insan ihtiyacı olup olmadıgını düşünmeden bile sırf bu kalıplara uyarak tuketim cılgınlığı canavarını daha da besliyo.

Valla bende çok merak ettim acaba arkadaş hangi ihtiyaçtan dolayı böyle bir soru soruyor :D umarım bu yazdığımı görüp bizim merakımızı giderir.

Geri
Yukarı