32 GB RAM boşta %48 kullanıyor

celphy

Centipat
Daha fazla  
32 GB RAM sistem boşta %48 RAM kullanıyor Görev Yöneticisi'nin fotoğraflarını yüklüyorum. Herhangi bir sorun var mıdır? (Windows 11)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11 kendisi zaten çok fazla RAM yiyor ama acaba farklı olarak ne var da 32 GB'ın yarısını yiyebiliyor normalde Windows 11 boştayken 6 GB yer en fazla diye biliyorum iyi sosyaller.

RAM ne kadar fazlaysa boşta kullanım oranı da fazlalaşır. %48 gayet normal bir değer, sorun yok.

Bilmiyordum öğrenmiş oldum bende.

Başlangıç sekmesinden tüm uygulamalara devredışı deyip yeniden başlatır mısınız bilgisayarı?

Ayrıca RAM'in 32 GB göründüğünü teyit edin.

Tamam RAM ne kadar fazlaysa sistemin kullanımı artıyor da %48 büyük bir değer. Windows 11 fazla kaynak tüketiyor ve başlangıç uygulamaları da RAM kullanımını etkiliyor.

Normal hocam. Windows RAM gerektiren herhangi bir durumda onu otomatik ayarlayacaktır endişe etmeyin. Görev yöneticiniz de normal görünüyor ama başlangıçta çalışan uygulamalara bakıp gereksizleri devre dışı bırakın derim. Faydası olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…