32 GB RAM gereksiz mi?

Bahsettiğiniz konularda gerekebilir ama onun dışında pek fazla ihtiyacınız olmaz ama ilerisi için daha iyisini almak varken neden almayalım kafasında bakarsak alınabilir hocam.

Oyun oynamak için ise gereksiz ama çok yüksek çözünürlüklü render alacaksınız belki düşünülebilir.

Bence gereksiz. Kullanım alanına göre 3-4 yıl daha yeter 16 GB.

8x2 yap oyun için 32 GB gereksiz ileride DDR5 çıkar ileriye dönükte pek iyi sayılmaz.

16 yayın ve oyun için yeterli bence ama işin içine render alınan video düzenleme ve diğer işlemler girdiğinde yer yer 32 GB bile yetersiz kalabiliyor.

Değil. Render alacaksın ve sadece Lumian çalışırken 14 GB kullanıyor. Arkada Max açtığını düşün. 32 GB al.

Fakat şöyle Single Channel performance Dual kadar iyi olmayacak beni 2-3 ay gibi bir süre idare edebilir mi?

Hala Laptopumda 16 GB DDR3 1600 MHz Ramler var. 5 yıllık laptop. O zamanlarda çoktu 16 GB. Fakat artık standart gibi bir şey.
Yani 32 GB Ram almanız ilerisi için mantıklı olur. Abimin Lapto'unda 32 GB DDR4 Ramler var dual channel. Yıllar boyunca götürecek onu RAM olarak.

16 GB benim tüm işimi görüyor şahsen RAM kullanımı ise Max 13 GB'a kadar geldiğini gördüm. Performanslı bir 2x8 GB 3600 MHz RAM almanızı tavsiye ederim fazla RAM'in öylece boş boş durmasındansa aldığınız RAM'in performansına yatırım yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…