3200 MHz 2x8 RAM, 3200 MHz olarak çalışmıyor

Teşekkür ederim gün içinde belirttiğiniz ayarlamaları yapıp bilgilendiricem.
Müsait olduğunuz zaman belleklerinizi mümkünse tek soketler halinde Memtest86 ile test ediniz arızalı olma ihtimali var gibi.

Müsait olduğunuz zaman belleklerinizi mümkünse tek soketler halinde Memtest86 ile test ediniz arızalı olma ihtimali var gibi.
Anladım dediklerinizi harfiyen uygulayıp konu altına çıkan sonuçları paylaşıcam
Bu hataları tek ram olduğu zaman 3200 Mhz çalışırken alıyordum.
İkinci rami de bugun ikisini de 3000mhz de ayarladım yine gün içinde mavi ekran hataları aldım:
MemTest86-Report-20210325-083926.rar Memtest86 sonuclarım.

Son düzenleme:
Tek soket halinde yapılmış bu RAM'de sorun yok öbür RAM'ide tek soket halinde takıp denediniz mi ?
Sonucu ne oldu.
Bu testim ilk ramim olandan onda cok mavi ekran veriyordu ikinci ramı dün taktığımdan beri 1 kere mavi ekran hatası aldım ayarlamaları yaptıktan sonra daha hiç almadım. Aynı şekilde arka planda oyun açıkken birden fazla google sekmesi vs office programları acıkken bir sorun olmadığnı gördüm. Müsait bi zamanda ikinci aldığım ramı de test edip sonuçlarını konu altına paylaşıcam.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Tek soket halinde yapılmış bu RAM'de sorun yok öbür RAM'ide tek soket halinde takıp denediniz mi ?
Sonucu ne oldu.
Fakat dün yüklediğim CPU-Z programında ram frekanslarım bu şekilde görünüyor norlmal mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    273,1 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    267,3 KB · Görüntüleme: 28
Fakat dün yüklediğim CPU-Z programında ram frekanslarım bu şekilde görünüyor norlmal mi ?
XMP sonrası SPD verilerini sapıtıyor bazen CPU-Z, 3000MHz'de çalışıyor şuan. Görev yöneticisinden bir kontrol eder misiniz bellek kısmından?

XMP sonrası SPD verilerini sapıtıyor bazen CPU-Z, 3000MHz'de çalışıyor şuan. Görev yöneticisinden bir kontrol eder misiniz bellek kısmından?
Evet görev yöneticisinde dediğiniz gibi 3000 MHz de çalışıyor. Yüklediğim programda o değerleri görünce kafam karıştı hangisi doğru olabilir diye .

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    275,1 KB · Görüntüleme: 26
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…