3200G sistem donuyor

FurkanRa

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Geil EvoForza 8GB 3000MHZ Ddr 4
SSD veya HDD modeli
WD 240GB SATA SSD Solid State Drive
Anakart
Asrock A-320M
İşlemci
Amd Ryzen 3 3200G
Yaklaşık yarım sene, belki de yarım seneyi geçmiştir ama bilgisayarımda bir sorunla karşılaşmıştım ve her şey ondan sonra olmaya başladı.Bilgisayarımda herhangi bir oyunu normal bir şekilde oynarken bir anda donuyor bilgisayar. Artık buna alıştığım için normal karşılıyorum. Öyle geçici donma falan da değil. Anlayacağınız, bildiğin donup kalıyor. Kapatıp açmadıkça bana mısın demiyor.
Kapatıp açtığımda ise, öyle yoluma bakıp devam edemiyorum. Oyunları açmıyor, açtığı oyunlar kasıyor ya da iş için lazım olan Word dosyalarımı slaytlarımı bile açmıyor.Buna geçici bir çözüm bulmuştum. AMD Software Adrenalin Edition'u Google üzerinden indirip, önüme çıkan tuşlara basıp artık ekran kartı mıdır işlemci veya RAM midir bilmediğim bir şekilde bilgisayarı aynı sürümü yükleyip kapatıp yenden açtığımda düzeliyordu bilgisayar.

Ama bu artık gerçekten canımı sıkmaya başladı. Ödev hazırlarken pat diye donuyor, işlerime lazım dosyaları doldururken donuyor ve her şey sil baştan oluyor. Ivırını zıvırını yükleyip tekrar başlıyorum bir ton şeyi doldurmaya.
Forumları çok gezdim, YouTube videolarını izledim ettim falan. Beni aşar, ben bunu yapamam dediğim şeyi yapmadım ama yapabildiğim basit işlemleri yaptım. Yok! Donuyor, açılıyor, sürümünü yüklüyorum, bir müddet sonra tekrar donuyor. Kısır döngünün içine girdim!
Daha önce bu konu hakkında yardım istemiştim, bir arkadaşın dediğini yaptım. Yok arkadaş, gene oldu. Artık kesin bir çözüme varmak istiyorum.

Yani format olsun, sök tak olsun... Ama beni kurtaracak bir şey olsun! Çıldırmak üzereyim...
Anlayan veya dinleyen okuyan ya da yardım eden tüm herkese teşekkürler ederim...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı