3200MHz çalışan RAM 3000MHz çalışıyor

venfegul3454

Hectopat
Yer
S
Daha fazla  
3200MHz HyperX Predator RAM mevcut. Bir senedir de 3200MHz de kullanıyorum. Anakartim ASUS B450M-PLUS GAMING. Neyse kasaya ufak dokunmaya veya masaya sert sekilde vurmaya masaustum donuyordu. Reset atmak zorunda kalıyordum. RAM'leri cikarttim geri taktim. 3 kere reset atti ve BIOS'a girdim. 3200MHz yapinca D.O.C.H 3 reseti tekrarliyor BIOS'a atiyor. 3000MHz yapinca da 3 kere reset atti ama sonrasinda rahat bir sekilde açıldı bilgisayarim. Aradan 3-4 saat gecti tekrar BIOS'a girim 3200MHz yapim dedim. Yok yine acilmiyor. İnat edip acmaya calistikca da kasa calisiyor, goruntu gelmiyor. RAM'leri tak cikart yapip BIOS'a girip 3000MHz almak zorunda kaldim tekrar. Bu zamana kadar sorun olmayan RAM bugün sikinti cikardi ve hiç hata almadigim oyunlarda(Warzone vs). 5-10 dakika oynadiktan sonra komple kapanma, fatal errror 0x0000005 hatasi vermeye basladi. Şu anda Memtest86 soktum bekliyeceğim bakalim ama hiç boyle sorun yasayan, cozumunu bilen var mi? Yardimci olur musunuz?
Not: Dokunmaya, sarsilmaya donup reset atmak zorunda kalıyordum. O sorun düzeldi. RAM'ler Dual kit seklinde calisiyor. İslemcim AMD Ryzen 2600.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı