3300 TL monitör önerisi

Hayır gri gösteriyor karanlık sahnelerde parlama yaparlar, siyahı OLED hariç VA iyi gösterir.
Şaka mısınız? OLED panel siyahları en siyah gösteren paneldir zaten. Ayrıca IPS gri göstermiyor fiyatına göre siyahları gayet iyi gösteriyorlar karanlık sahnede de parlama falan görmedim. Bu fiyatlara da IPS dışında düzgün panel bulamazsınız TN falan var o da çöp panel zaten.

OLED>VA>IPS>TN

Hayatınızda hiç IPS kullanmadınız sanırım.

OLED hariç derken OLED dışında dedim OLED'in en iyisini verdiğini ben de biliyorum. Ayrıca gözüme mi inanayım sana mı? Eski VA monitörle şimdiki IPS monitörü yan yana koyuyorum bariz siyah sahnelerde IPS bildiğin parlıyor, VA ise simsiyah. IPS ekranların kronik sorunu bu.

OLED hariç derken OLED dışında dedim OLED'in en iyisini verdiğini ben de biliyorum. Ayrıca gözüme mi inanayım sana mı? Eski VA monitörle şimdiki IPS monitörü yan yana koyuyorum bariz siyah sahnelerde IPS bildiğin parlıyor, VA ise simsiyah. IPS ekranların kronik sorunu bu.
IPS de böyle bir şey yaşamadım kullandığınız monitöre bağlı olarak değişebilir. Zaten üstteki mesajımda VA>IPS dedim. Gözüme mi inanayım sana mı diyecek bir şey yok çünkü bende gözüme inanıyorum.

IPS de böyle bir şey yaşamadım kullandığınız monitöre bağlı olarak değişebilir. Zaten üstteki mesajımda VA>IPS dedim. Gözüme mi inanayım sana mı diyecek bir şey yok çünkü bende gözüme inanıyorum.
Kullandığım monitör sizinkiyle aynı ve bunu bilerek aldım. IPS ekranlarda olan bir sorun ama VA'dan yine de iyidir.

Valla eski dandik 700 TL lik AOC monitörümden buna geçtim siyahları tam olmasa da siyah olarak görüyorum öncekine göre fark bariz belli.
rpMTUmqh.jpg

Sağdaki kadar şiddetli olmasa da ona benzer bir siyah alıyor olman lazım. Soldaki VA ekran.

Eki Görüntüle 1683581

Sağdaki kadar şiddetli olmasa da ona benzer bir siyah alıyor olman lazım. Soldaki VA ekran.
Böyle bir parlama imkansız. Bu kadar parlak bir ekranı bende farkedebilirim kör değilim. Bilmiyorum bu fotoğrafı nereden aldınız ama düpedüz yalan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyurun videosu burada.

Geri
Yukarı