3300 TL'ye MSI MAG Forge 100M kasaya Ryzen 5600X için soğutucu önerisi

brkndgn

Femtopat
Daha fazla  
Selam herkese.

İşlemcimde stok fan var 3 yıldır kullanıyorum. Termal macun falan yenilememiştim. 85 derecelerde calısıyor oyunlarda. Stok fanın yeterli olmadığını biliyorum o yüzden sogutucuyla beraber termal macunu yenilerim demiştim. Aklımda aşağıdaki 3 tane var ama önereceğiniz var mı, hangisi alınması daha iyi olur bunların dışında ya da farklı olarak? Bütçem bunların daha üstüne çıkamaz maalesef.

MSI MAG Forge 100M kasam da bu marka.

1695652378983.png

Son düzenleyen: Moderatör:
240R alma, eger kasana sigarsa Arctic Liquid 240mm al, 280 olan modeli muhtemelen sigmayabilir.

Teşekkürler benim de aklımda şu an Arctic var RGB'si yok diye birazcık içimde kaldı sadece de 240R neden kötü soğutma açısından falan mı?

@Hyperionx Hocam merhaba ben Arctic'i aldım 240 mm ama RAM'e değdiği için vida yerleri üste oturmadı ilerletemedim. Burada kasalık mı sıkıntı var neden olmuştur bu farklı markalar daha mı ince oluyor? Bu 6 7 cm kalınlıgında

Son düzenleme:
Hocam onu bahsetmistim aslinda artric liquid serisinin radyatorleri cok kalin, elinizle cm cm inceleyip almak gerekir, evet deepcool'a gore falan cok daha kalin bir radyatore sahip, dolayisiyla rgb ramlere ozellikle carpabiliyor. Kasa da cok genis degilse sigmaz. Fotograf atabilirseniz bakalim, sigacak gibi degilse iade edip Deepcool serisine bakin.

Hocam onu bahsetmistim aslinda artric Liquid serisinin radyatorleri cok kalin, elinizle CM CM inceleyip almak gerekir, evet DeepCool'a gore falan cok daha kalin bir radyatore sahip, dolayisiyla RGB RAM'lere ozellikle carpabiliyor. Kasa da cok genis degilse sigmaz. Fotograf atabilirseniz bakalim, sigacak gibi degilse iade edip DeepCool serisine bakin.

Açıkçası kasama sığacak mı kısmını kestiremedim. RGB RAM'di evet ondan da olmamış olabilir iade edeceğim mecbur. Fotografta attığım Deep cool mu daha iyidir peki Cooler Master mı? Ona göre gidip onu alayım MSI MAG Forge 100M kullanıyorum kasa olarak

MSI MAG Forge M100R ile DeepCool LS520 SE kullanıyorum. İşlemci 7600X, oldukça memnunum. Lakin LS520 bile kasama sığmadı. Ufak bir kesme işlemi ile kullanıyorum. Kasanın içinde açma kapatma tuşlarının koruma plastiğine çarptığı için orayı kesmek zorunda kaldım. LS520 SE öneririm hem daha uygun hemde sadece görsel bir fark ve birkaç CFM değeri farkı var.

ya açıkçası kesme işlemini yapabilir miyim bilmiyorum nereden kesmek gerekir etmek gerekir. M ile R kasa arası fark var mı onu da bilmiyorum 6 cmlik arctic sıkıntı cıkardı. Deepcoollarda 5 .2 cm falan gibi duruyor. LS520 ile LT520 arasında nasıl bir fark var? Beni LT520 araştırmıştım ama hangisini almak daha iyi olur bilginiz var mı

ya açıkçası kesme işlemini yapabilir miyim bilmiyorum nereden kesmek gerekir etmek gerekir. M ile R kasa arası fark var mı onu da bilmiyorum 6 cmlik arctic sıkıntı cıkardı. Deepcoollarda 5 .2 cm falan gibi duruyor. LS520 ile LT520 arasında nasıl bir fark var? Beni LT520 araştırmıştım ama hangisini almak daha iyi olur bilginiz var mı
Ne kadar fark vardı ram ıle arctıc radyator arasında? Elinle olctun mu. mesela ne kadar cm daha az kalin olsaydi sigardi, onu hesapla

Kesmeniz gereken kısım uzunluktan kaynaklı oluyor, çok basit şekilde yan keski ile ufak bir kaç plastik kesiyorsunuz.

LT520 ve LS520 arasında temelde fiziki ve estetik farklar bulunmakta. Performans anlamında ikiside aynı TDP değerini sunmakta.

Yeni konular

Geri
Yukarı