3400₺'ye Ryzen 5 5600X Alınır Mı?

Belki Intel Timing değeri ile geçebilir ama pek sanmıyorum. Geçse bile çok az fark olur.
Hocam çok az fark olur da 10900K'dan bahsediyoruz. Aralarındaki fiyat farkını da göz önünde bulundurun lütfen.

Çok niyetlenmiştim bu artışlar söz konusuyken, bir işlemci için o kadar yüksek fiyatlar veremem. Belirli bir seviyede İşlemci+Anakart kombosu yapılır.

Hocam ama 5600X'in oyun performansı 10900K'dan bile iyi diye biliyorum.

Bence 1 hafta falan beklemeli. Daha işlemci doğru düzgün stoklara bile girmedi.
Bir yerde İ7 10700 ile benzer oyun performansı var denmişti. Eğer gerçekten öyle ise ben şahsen 8/16 yapısı ile İ7 10700 alırdım. Testler gelince bakarız.

Nasıl geçebiliyor ki? 5600X 604 Single Core puanı alırken i7 10700K 530 civarı bir puan alıyordu.
Oyunlarda küçük bir farkla önde. Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nasıl geçebiliyor ki? 5600X 604 Single Core puanı alırken i7 10700K 530 civarı bir puan alıyordu.
Intel oyun performansı olarak genelde daha iyi oluyor. Bunun tek nedeni tekil çekirdek performansı değil. Bellek gecikmesi gibi bazı detaylar var.

Ben i5 10400 F işlemciyi 1350 TL'ye aldıktan sonra bu fiyatlar inanılmaz saçma. Türkiye şartları için konuşuyorum: 6/12 bir işlemci olan 5600X için 3400 TL çok fazla. İşlemci harika ona lafım yok ama yabancıların birkaç yüz dolara aldığı şey bizde 3000 TL olunca insanın zoruna gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…