350 TL ışıklı klavye önerisi

Bütçe
350-500

onder007

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, klavye önerir misiniz? Şöyle bir şey okumuştum, klavyelerin hiçbirinin birbirinden farkı yok. Klavyenin oyunlarda herhangi bir etkisi olmaz. Doğruluğu nedir bilmiyorum.
Işıklı olması yeterli, mümkünse beyaz renkli olsun.

Şöyle bir şey okumuştum, klavyelerin hiçbirinin birbirinden farkı yok. Klavyenin oyunlarda herhangi bir etkisi olmaz.
Genel anlamda olmaz; Ama malzeme kalitesi diye bir şey var. Ucuz klavye ile Pahalı klavye arasında ne fark var sanıyorsun? Hissiyat, Ses, RGB kalitesi, Switch Kalitesi, Malzeme Kalitesi derken milyon tane etken var. 350-500 TL fiyata alacağın bir klavye çok değil 5-6 ay sonra çift basma, tuşlara sert basınca algılama ve hiç basmama gibi sorunlar çıkaracaktır. Bu tarz klavyelerde genellikle RGB'ler de yavaş yavaş bozulmaya başlar.

Genel anlamda olmaz; ama malzeme kalitesi diye bir şey var. Ucuz klavye ile pahalı klavye arasında ne fark var sanıyorsun? Hissiyat, ses, RGB kalitesi, Switch kalitesi, malzeme kalitesi derken milyon tane etken var. 350-500 TL fiyata alacağın bir klavye çok değil 5-6 ay sonra çift basma, tuşlara sert basınca algılama ve hiç basmama gibi sorunlar çıkaracaktır. Bu tarz klavyelerde genellikle RGB'ler de yavaş yavaş bozulmaya başlar.

Klavyelerde fazla bir fark olur mu bilmiyorum. Aklıma en basitinden tuş basma sayısı geliyor. Bazı klavyelerde 3-4 tuştan sonra başka tuş işlemiyor. (ben FIFA'yı klavye ile oynuyorum. Ondan dolayı zor oluyor.)

Klavyenin malzeme kalitesi, tepki süresi vs gibi bir sürü etken var. Benim için klavyede en önemli konu tuşların şekli ve dizilimidir. Tuşların ovalliği az, basma mesafesi kısa, yumuşak ve tuş aralarında az boşluk olmalı. Çünkü daha hızlı yazı yazma ve oyunlarda daha hızlı tepki şansı verir. Aşağıdaki linklerde ise ışıklı klavyeler var.
94,95 TL
279 TL
399 TL

Klavyelerin hiçbirinin birbirinden farkı yok. Klavyenin oyunlarda herhangi bir etkisi olmaz.
Kim söylediyse totosundan sallamış, böyle bir şey yok. Senin alacağın ucuz Membrane klavye ile kaliteli bir mekanik klavye aynı değil, olamaz da.

Aklıma en basitinden tuş basma sayısı geliyor. Bazı klavyelerde 3-4 tuştan sonra başka tuş işlemiyor. (ben FIFA'yı klavye ile oynuyorum. Ondan dolayı zor oluyor.)
Dediğiniz şey Ghosting. Anti-Ghosting olan klavyelerde aynı anda istediğiniz kadar tuşa basabilirsiniz ve hepsini algılar. Anti Ghosting olmayan klavyelerde ise belirli bir tuş sayısına kadar algılar.
Sizin için kötü olan taraf şu ki, Anti-Ghosting özelliği bulunduran klavyelerin hemen hemen hepsi 1000 TL'nin üstünde.

Arkadaşlar konuya yazan herkese çok teşekkür ediyorum öncelikle. Çok araştırdım daha uyguna daha iyi olduğu söylenen klavyelerle de karşılaştım elbette ama yine de çok da övgü alan bir klavye vardı dedim bir kez alayım bu konu kapansın dedim ve Monster K3 Pro klavye aldım. Deneyimlerimi şu şekilde aktarabilirim MÜ-KEM-MEL! Çok az alışverişten bu kadar memnun kalırsınız benim için şu dizdiğim PC nin her parçası öyle oldu aşırı memnunum. Burada farklı isimlerle konular açtım bu profilden yardımlar istedim ve sizlerin desteği ile çok iyi bir PC dizdim. Hepinize saygılarımı sevgilerimi sunuyorum çok teşekkür ediyorum. Bu arada Monster K3 Pro klavyeyi klavye arayışında olan herkese şiddetle tavsiye ederim, yani yanımda olsanız gerekirse haddimi aşarak şiddet uygulayarak bile tavsiye ederim öyle bir klavye. Herkese iyi forumlar...

Geri
Yukarı