3500 TL anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

Barem01

Decapat
PUBG oyunu için kullandığım PC 30 FPS kare hızını geçmeyip, oyunda donmalar olduğu için;

1.Sapphire NITRO+ RADEON RX 580 8GB
2.Kingston SSD 240 GB SATA
3. FSP 850W PSU

Yukarıdaki 3 parçayı değiştirdim.

İşlemcim : AMD FX(tm)8320-Eight Core Processor 3.50 GHz 8 Çekirdek 64bit
Yüklü Bellek RAM: 8 GB
Anakartım: DDR3 (marka ve modelini hatırlamıyorum,ancak değiştirdiğim parçaları destekliyor.)

Oyun FPS hızı arttı fakat yinede zaman zaman 60 FPS aldığım PUBG oyununda klavye tuşları çalışmıyormuş gibi oyunda donmalar oluyor. Ancak Donma sırasında mause işlevini yerine getiriyor.
Ayrıca kasadan aşırı bi fan sesi geliyor.

Bu sebeple anakart, işlemci ve RAM bu 3'ünü de değiştirmeye karar verdim. Benim PC sistemimi darboğaz yaratmadan rahatlatabilmem için hangi marka ve modeli önerebilirsiniz?

Bütçem 3500 TL.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Alternatif Intel sistem 3184 lira:

Hemen hemen aynı sistem bende de vardı anakart arızası yüzünden komple değiştim.

r5 2600x
asus b450 f
gskill 8 gb c15 3000mhz

üstüne nzxt h500 kasa da aldım 3400 tl gibi bir fiyata gelmişti. parçaların hepsini yurtiçinden aldığım için bir tık pahalıya patladı. hazır elinde kullanabildiğin bir sistemde olduğuna göre bazı parçaları yurtdışından sipariş verebilirsin.

kargo dahil 1354 tl. illa trden alıcam dersen acele etme güzel indirimler oluyor.

not: intel pişmanlıktır.

Hemen hemen aynı sistem bende de vardı anakart arızası yüzünden komple değiştim.

r5 2600x
asus b450 f
gskill 8 gb c15 3000mhz

üstüne nzxt h500 kasa da aldım 3400 tl gibi bir fiyata gelmişti. parçaların hepsini yurtiçinden aldığım için bir tık pahalıya patladı. hazır elinde kullanabildiğin bir sistemde olduğuna göre bazı parçaları yurtdışından sipariş verebilirsin.

kargo dahil 1354 tl. illa trden alıcam dersen acele etme güzel indirimler oluyor.

not: intel pişmanlıktır.

İntel'in hiç bir şekilde pişmanlık olduğuna inanmıyorum.
2700X İşelmcİ
X470anakart
Corsair vengance 3000mhz 8gb ram
toplam 3600 civarı yapar bir 8 daha eklersen iyi olur

2700X'e gerek olduğunu düşünmüyorum. Bana kalırsa gereksiz masraf. 16GB RAM olmadan bile 3500'ü geçmiş. Makul gelmedi bana.

Gayet güzel bir sistem olmuş. Ryzen 5 2600X'in daha üstün oyun performansı olduğunu söyleyebilirim. Ancak İntel işlemcinin dahili grafik yongası ve sağlam mimarisi de cezbedici. Son kararı verecek olan sensin kardeşim. Son olarak eklemek isterim; Ne işlemcin gereğinden fazla iyi olsun ne ekran kartın. %100 uyumlu bir sistem en iyisidir. Ve senin kurduğun sistem de benim sana yukarıda önerdiğim sistem %100 uyumlu. İyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önereceğim İntel işlemcisinin fanı yok. Ek bir fan almanız gerekecek ve işlemcinin fiyatı da biraz tuzlu. i5 9.nesil ya da i7 8.nesil işlemciler mükemmel. Dahili grafik bellekleri de var. Yani günlük işlerinizi yaparken Gaming ekran kartını yormuyor. Hatta gaming ekran kartınız bozulsa bile sizi PC kullanmaktan 1 hafta boyunca mahrum etmiyor. Ama dediğim gibi fiyatı yüksek. Ayrıca intel uyumlu anakartların da fiyatı yüksek.
Sistemi kurdum. Eski PC den daha çok kasma problemi olmaya başladı.
monitör girişini anakarta bağladım, sebebi bu olabilir mi ? Ekran kartı çıkışına bağlamadığım için Acaba ekran kartı çalışmıyor olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı