3500 TL kulaklık önerisi

Laptop bile yetiyor 80ohm DT770 icin yanlislik olmasin bu arada. 250 ohm olani alamdigin surece sorun olmaz. DT770 bence aralarinda en kotu sese sahip olani. V Shape seven onu tercih edebilir orasi ayri tabi.

@Shuriken
250 Ohm modelini alıp Mac'te kullanan arkadaş da yeterli geldiğini söylemişti belki laptoplarda daha iyi ses çıkışı olabilir. ALC 887'den ALC 1220'ye kadar aradaki tüm codec'leri test etmiş birisiyim her ne kadar 45mm dinamik sürücü de olsa yeterli gelmeyecektir. Bu olay zaten dirençten bağımsız verilen güç her direnç koşulunda düşük olacaktır. 32 Ohm kulak içi de kullandım ALC 892'den 889'a geçtiğimde bile muhteşem fark yaşamıştım DT770 ile kim bilir nasıl fark yaşanabilir. Frekans tepkisi bile doğrusal olmayan bir ses kaynağından bahsediyoruz. GEQ yerine PEQ kullanamaz, kayıt gürültüsü düşük olan müziklerde istediği verimi alamaz. Tam potansiyelinde kullanamayacağı bir kulaklık olacak. K361 hariç diğerleri için de geçerli bu çünkü ses hassasiyeti çok da yüksek olmayan sürücüler var iyi bir ses kaynağı istiyor çoğu çok iyi olmasına gerek yok fakat ALC892'den de iyisini ister. Kaldı ki telefonda da kullanacak buna rağmen hassasiyeti 105 dB ve üstü olmayan bir kulaklık önermek mantıklı değil.

HD600 demissin onun yerine de HD560S daha iyi secim bence.

@Shuriken
250 Ohm modelini alıp Mac'te kullanan arkadaş da yeterli geldiğini söylemişti belki laptoplarda daha iyi ses çıkışı olabilir. ALC 887'den ALC 1220'ye kadar aradaki tüm codec'leri test etmiş birisiyim her ne kadar 45mm dinamik sürücü de olsa yeterli gelmeyecektir. Bu olay zaten dirençten bağımsız verilen güç her direnç koşulunda düşük olacaktır. 32 Ohm kulak içi de kullandım ALC 892'den 889'a geçtiğimde bile muhteşem fark yaşamıştım DT770 ile kim bilir nasıl fark yaşanabilir. Frekans tepkisi bile doğrusal olmayan bir ses kaynağından bahsediyoruz. GEQ yerine PEQ kullanamaz, kayıt gürültüsü düşük olan müziklerde istediği verimi alamaz. Tam potansiyelinde kullanamayacağı bir kulaklık olacak. K361 hariç diğerleri için de geçerli bu çünkü ses hassasiyeti çok da yüksek olmayan sürücüler var iyi bir ses kaynağı istiyor çoğu çok iyi olmasına gerek yok fakat ALC892'den de iyisini ister. Kaldı ki telefonda da kullanacak buna rağmen hassasiyeti 105 dB ve üstü olmayan bir kulaklık önermek mantıklı değil.

Diger konuda kullananlar 80ohm versiyonu icin yeterli oldugunu, %50-%60 uzerine cikinca cok yuksek geldigini soyluyorlar. Ben 250ohm olani denedim ve yetmedigini biliyorum onboard ses kartinin o kulakliga.

Onun disinda M40X icin yeterli onboard ses gunluk kullaniyorum ofiste. HD58X, SHP9500X, HM5 deneyip ses seviyesinin onboard ile yeterli geldigini hatirladiklarim arasinda.

@Shuriken @Spontune Son olarak 3 kulaklığı daha sormak istiyorum.

Evet, open-back bu söyleyeceğim 3 ürün ancak gerçekten iyiyse kendime open-back imkanı yaratabilirim. Kulak içi kulaklık olarak Samsung Galaxy Buds 2 kullandığım için git gel yapacağım zaman Buds 2 ile giderim gerekirse.

HD559, HD599 ve HE400SE ürünleri hakkında bilginizi alabilir miyim? Bu arada bu üç üründen birisini alırsam Fiio E10K gibi bir amfi alabilirim.

HD559'un 2000 TL'ye satılması içimi epey kıpır kıpır etti diyebilirim.

Sordugun iki sennheiser modelini de denemedim maaleser.

Yorum yapablieceklerim

HD58X (su an kullaniyorum, memnunum)
HD6XX (bunu kisa sureli deneyip HD58X'i oyle almistim zamaninda)
HD560S ( bunu da 3-4 gun denedim, su an aliyor olsam bunu tercih ederdim kesin, ben aldigimda HD58X ile fiyat farki 80$ civariydi ama su an cok daha az)

HE400SE ise planar magnetic, sanki baska daha sonra cikan modeli daha cok begeniliyordu diye hatirliyorum.

Dac olarak da e10k ne kadar bilmiyorum ama butce yetiyorsa ifi zen dac v2 olabilir alternatif.

Son olarak bence ne yaparsan yap ekstra dac icin kulaklik butcenden kesinti yapma.

HD 599'u biraz araştırdım ve fiyatını hak etmediği kanısına vardım. DT 990 PRO daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum HD 599 yerine. Şeffaflık konusunda pek başarılı değilmiş. HD 559'un da biraz ucuza kaçılmış olacağını düşünerek onu da eledim.

DT 990 PRO, DT 770 PRO ve AKG K361 arasında kalmış bulunmaktayım. DT 770 PRO ile DT 990 PRO arasındaki görece en büyük farkın closed-back ve open-back farkları olmasından ötürü DT 990 PRO'nun daha geniş sahnesi olması gibi duruyor. Tabii DT 770 PRO da closed-back olduğu için bass avantajı var ama kararsız kaldım o konuda. AKG K361 de gerçekten güzel duruyor ancak malzeme kalitesi için pek olumlu şeyler söylemiyorlar. Kıranları dahi gördüm.

Son düzenleme:
Bu arada yanlis anlasilma olmasin soylediklerimden. Genellikle kendi deneyip dinlediklerim hakkinda yaziyorum ben sadece. Denedigim DT990 proyu bozuk sanmistim ben ilk basta, o derece garip gelmisti yani sesi.

AKG K361'e karar verdim.
  • DT 770 PRO'ya göre daha kibar tasarım.
  • Katlanabilir earcuplar.
  • Sökülebilir kablo.
  • Harman Curve Target'ta DT 770 PRO'ya kıyasla neutral sounda daha yakın performans vermesi.
  • DT 770 PRO'dan 800 TL daha ucuz olması.
  • Amfi/DAC istememesi.
Herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı