3500 TL monitör, sıvı soğutucu ve kulaklık önerisi

Seth Kane

Decapat
3500 TL bütçem var ve Monster aryond önerdiler piksel sayma gibi bir durum olur mu FreeSync olduğu için 240Hz almayı düşündüm. Kalan parayla da Rampage Fury X seçtim. Başka bir tavsiyeniz varsa sevinirim. (Kara cuma alacağım bu yüzden fiyatlar değişken olur ona göre seçimleri yapabiliriz şimdiden teşekkürler.)
240Hz, 27' olursa çok sevinirim en kötü 165 Hz'de olur.
Kulaklık uzun süredir kablolu kullandığım için kablosuz kullanmak istiyorum o yüzden Rampage Fury X seçtim başka tavsiyeniz varsa sevinirim.
Sıvı soğutucu aklıma hiç gelmedi.
PC özellikleri.

1605746954753.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutucu önerilebilmesi için kasanızı belirtmelisiniz. Ayrıca kara cuma indirimlerinde fiyatların nasıl düşeceğini kestiremiyorum, bu yüzden bütçeye en iyi ne sığar kestirebilmek zor. Fakat sıvı soğutucularda Cooler Master, Arctic, Corsair vb. adı bilinen markaları öneriyorum. Merdiven altı üreticileri garanti destekleri diğer parçaları gelebilecek potansiyel zararı kapsamadığı için kesinlikle önermiyorum.

Sisteminiz ne?
Eğer OC yapmayacaksanız sıvı soğutmaya gerek kalmayabilir.

Kablosuz için Fury X iyi bir tercih olabilir.

Sıvı soğutucu olarak eğer kasanızın 240mm radyatör desteği varsa bunu öneririm.

Monitör için 2000 TL bütçe kalıyor. Monitör tavsiyesinde @SkyRose yardımcı olabilir.

@Seth Kane Pikselleşme bakma mesafeniz ile ilgili tamamen. 27"de 1080p için en az 60-65cm öneririm. Aksi takdirde pikselleri sayma durumu olabilir.

Monster çok içime sinmiyor, ama onu geçtim 2500TL olmuş. Daha iyi alternatifler var.

Bunun daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama 240Hz istemenizin sebebi profesyonele yakın derecede rekabetçi oyunlar oynamanız ise renk kalitesi çöp ötesi ama biraz daha hızlı olan TN öneririm.

Gerçekten dediğim gibi profesyonele yakın iseniz renkler pek umrunuzda olmayacaktır. Ama ben filmimi de izlerim, 240Hz oyunumu da oynarım, hikayeli oyun da oynarım, rekabetçide de çok kasmam diyorsanız ilk attığımı öneririm. DisplayHDR400 de var hem.
Giriş seviyesi de olsa HDR olması artı bence.

Sisteminiz ne?
Eğer OC yapmayacaksanız sıvı soğutmaya gerek kalmayabilir.

Sistemim fotoğraf attım orada kasa Dark Guardian hani para veriyorsam adam gibi bir şey almayı düşündüm OC yapmayacağım.
@Seth Kane pikselleşme bakma mesafeniz ile ilgili tamamen. 27"de 1080P için en az 60-65cm öneririm. Aksi takdirde pikselleri sayma durumu olabilir.

Monster çok içime sinmiyor, ama onu geçtim 2500TL olmuş. Daha iyi alternatifler var.

Bunun daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama 240Hz istemenizin sebebi profesyonele yakın derecede rekabetçi oyunlar oynamanız ise renk kalitesi çöp ötesi ama biraz daha hızlı olan TN öneririm.

Gerçekten dediğim gibi profesyonele yakın iseniz renkler pek umrunuzda olmayacaktır. Ama ben filmimi de izlerim, 240Hz oyunumu da oynarım, hikayeli oyun da oynarım, rekabetçide de çok kasmam diyorsanız ilk attığımı öneririm. Displayhdr400'de var hem.
Giriş seviyesi de olsa HDR olması artı bence.

Cevabın için teşekkür ederim profesyonel oyun oynamıyorum ortalamanın bir tık üstünde bir oyuncuyum fakat sistem 190-200 FPS verince benim de 165Hz alasım gelmiyor açıkçası o kadar para verebiliyorken verip 240Hz alayım diyorum. Bir de bu monitör var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı