3500 TL PC Toplama

Sistemin amacı nedir? Monitörü ne kadar zamanda kaç liralık monitör ile değişeceksin? Sistem pahalıya gelmiş, aynı fiyata 1050Ti + 8 GB RAM + 1080P monitör dizilebilir, ilerde 8 GB RAM daha eklersin. Ya da 1050Ti + 16 GB RAM + şu anki monitörün dizilebilir. Toplam bütçe 3500₺ mi? SSD vb. istiyor musun?
GTX 1060'ın fiyatı artmış, artmasaydı güzel olurdu. Yapacak bir şey yok. Umarım bütün sorulara cevap verirsin.

Hocam intel iyi evet ama pahalı geliyor bana. AMD 8 sene götürsün yeter evlenir coluk çocuğa bile karışırım ben o sürede

Az bir farkla 3000MHZ bellek almanı öneririm. B350 serisi anakart aldığına göre Ryzen 1200 alıp stok soğutucu ile 3.7GHZ sorunsuz overclock yapılabilir. Artan farkla da Aerocool QS 240 500W 80+ Soğutucu Hediyeli alabilirsin. Güle güle de kullanırsın

Sistemin amacı yeni nesil oyunlardır.
Eğer sistemi uyguna getirebilirsem monitörü de sistem ile beraber alabilirim.
Aynı fiyata 1050Ti + 8 GB RAM + 1080P monitör dizilebilir, ilerde 8 GB RAM daha eklersin demişsiniz çok güzel bir fikir ama 8 GB RAM'in sistemi boğmasından korkuyorum açıkçası.
SSD istemiyorum gereksiz.
İlginiz için teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

24 Gayet iyi bir büyüklük. Standart boy PC monitörleri 21.5.
Fikir için teşekkürler. 16 GB RAM'i 8'e düşürüp bu monitörü de sepete ekleyebilirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen günümüzde daha fazla gelecek vadeden bir platform, en azından belirli bir yol haritasında ilerliyorlar ve AM4 soket 2020 ye kadar çıkacak işlemcileri destekleyecek. Intel skylake kullanıcıları için işlemci yükseltmek demek platform değiştirmek anlamına geliyor.

Hocam 1200 overclock yapıldığı zaman 1300x değerinde mi olacak ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

CF390 öneririm. Önerilen AOC monitöre göre çok daha güzel görüntü gösterir.

Hocam konulara biraz yabancıyımda bir görseli varsa atabilirmisin beni aydınlatmak açısından teşekkür ederim

Hocam 1200 overclock yapıldığı zaman 1300x değerinde mi olacak ?
Youtube da karşılaştırmalı videoları var izleyebilirsin. 1300X de güzel bir işlemci onu da seçebilirsin. Ancak Ryzen platformunda bellek hızları önemli 3000MHZ bellek almanı öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…