3500 TL Render ve VR Gözlük İçin Sistem Toplama

babacan61

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar,
Hali hazırda modelleme, render, görselleştirme, CAD çizimleri ile uğraşıyorum. Bir kasa toplamam gerekiyor. Bu sistemde proje çizeceğim, modelleme yapıp render alacağım ve HTC Vive yahut muadili bir cihazı bağlayacağım, ve bu cihazlarla kullanılabilecek oyunlar yazmayı hedeflemekteyim. Haliyle sistemimin bu cihazlara uyumlu olması gerekiyor. Oyun oynamak gibi bir hedefim yok. VR Cihazı desteklemesi ve render almasını istiyorum. Harikülade render almasada olur. Önemli işlerim için render farmlar ile çalışabilirim. Kasa için ayırabileceğim bütçe maksimum 3500 TL'dir. Siz değerli Technopat takipçilerinin desteğini bekliyorum.

Kullandığım Programlar :
  • Unreal Engine
  • Sketcup
  • Cinema 4d
  • Vray
  • Autocad
  • Photoshop
  • İn Design
  • Adobe Muse

Şimdiden siz değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Benimde mımarlık ve peyzaj mimarlığı branşlarında siz değerli arkadaşlara yardımcı olabileceğim konular olursa özel mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz, sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
Saygılarımla...

Dostum dolar kuru malum 3.6 seviyelerinde ve sizin istediğiniz özelliklere çok çekirdek ihtiyacı ve en düşük GTX1060 veya RX480 lazım. Haliyle o bütçe ile pek fazla birşey almak zor. İşlemci için R5 serisi (Nisan ayının 2. haftasında çıkacakmış) sizin için daha iyi olacaktır (6 çekirdek 12 izlekli olan modelleri). 2x8 GB 3000 MHZ RAM render almada baya işinizi hızlandıracaktır. Yine nereden bakarsanız bakın 1500$ civarı bir bütçe lazım.

Dostum dolar kuru malum 3.6 seviyelerinde ve sizin istediğiniz özelliklere çok çekirdek ihtiyacı ve en düşük GTX1060 veya RX480 lazım. Haliyle o bütçe ile pek fazla birşey almak zor. İşlemci için R5 serisi (Nisan ayının 2. haftasında çıkacakmış) sizin için daha iyi olacaktır (6 çekirdek 12 izlekli olan modelleri). 2x8 GB 3000 MHZ RAM render almada baya işinizi hızlandıracaktır. Yine nereden bakarsanız bakın 1500$ civarı bir bütçe lazım.
Teşekkür ederim yorum için. O halde nisanın ortasını beklemem mantıklı duruyor belki dolarda düşebilir, bende bütçemi genişletmiş olurum. Alacağım sistemi zamanla ilerletebilirim. Mesela ilkten ssd olmaz ilerleyen zamanda takabilirim ram ilave edebilirim. R5 serisini beklemek mantıklı görünüyor.

Ryzen 5 1600 işlemcisi+uygun bir B350 anakart alıp kutudan çıkan soğutucuyla 3,8 Ghz'e OC ederek kullanmak sizin için en mantıklısı gibi duruyor.

Ryzen 5 1600 İşlemci: 950 TL
(Gigabyte B350?)Anakart: 450 TL
Ekran Kartı 1000 TL (RX 480)
Uygun fiyatlı Şık bir Kasa: 150 TL
Corsair VS450 450W 80+ PSU: 200 TL
(Trident Z olabilir)16 GB 3200 Mhz RAM: 600 TL

3350 TL

Ryzen 5 1600 işlemcisi+uygun bir B350 anakart alıp kutudan çıkan soğutucuyla 3,8 Ghz'e OC ederek kullanmak sizin için en mantıklısı gibi duruyor.

Ryzen 5 1600 İşlemci: 950 TL
(Gigabyte B350?)Anakart: 450 TL
Ekran Kartı 1000 TL (RX 480)
Uygun fiyatlı Şık bir Kasa: 150 TL
Corsair VS450 450W 80+ PSU: 200 TL
(Trident Z olabilir)16 GB 3200 Mhz RAM: 600 TL

3350 TL
Dostum 450w PSU yeterli olmayabilir, 600w 80+ Bronze bir PSU daha iyi olacaktır. Corsair 3000 MHZ CL 15 LPX RAM 507 TL'ye satılıyordu hiç olmazsa bilindik bir marka kalitesinden şüphe yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı