35000 TL'ye monitor dahil PC toplama

warychoco

Centipat
Daha fazla  
35-40k arası klavye, monitör, kulaklık dahil donanım lazım. Yardımcı olabilecek var mı?
NVIDIA ekran kartı ve Intel işlemci tercih ederim.
1TB SSD + 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
35-40k arası klavye, monitör, kulaklık dahil donanım lazım. Yardımcı olabilecek var mı?
1TB SSD + 16 GB RAM.

Aslında ekran kartı olarak AMD öneririm ama siz NVIDIA seviyosanız.
Intel işlemci.
Monitörden pek anlamam ama güzel duruyor.
Bu yazdıklarım 27300 tutuyor.
Bu SSD.
Bu da RAM.
Toplam bunlar 32000 TL tutuyor.

Intel işlemci.
Bu SSD.
Bu da RAM.
çok sağolun ancak anakart kasa psu vb de eklemem lazım değil mi? pek anlamıyorum donanımdan ben de

Çok sağ olun ancak anakart kasa PSU vb de eklemem lazım değil mi? Pek anlamıyorum donanımdan ben de.

PSU olarak bunu alabilirsiniz fakat anakart konusu sıkıntı onu bir uzmandan yardım alarak bulmanızı öneririm foruma sorabilirsiniz.

Kasa da anakart türüne göre yapılır anakart seçince yazarsanız yardımcı olabilirim o konuda.

PSU olarak bunu alabilirsiniz fakat anakart konusu sıkıntı onu bir uzmandan yardım alarak bulmanızı öneririm foruma sorabilirsiniz.
teşekkürler

Corsair Vengeance LPX 8 GB 3600MHz DDR4 CL18 CMK8GX4M1Z3600C18 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2 adet)

Zannediyorum ki 37.000TL civarı tutuyor. En iyi fiyatları bulamamış olabilirim, indirim kovalarsanız daha uyguna gelebilir. Çevre birimi öneremiyorum, kullanım amacınızı belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

1TB SSD + 16 GB RAM.
@Emma Stone ve @messinicocugu hocalarım yardımcı olacaktır.Ve bence toplama yerine hazır sistem almak daha mantıklı şu anda.

Intel işlemci.
Bu SSD.
Bu da RAM.
Bu bütçede 3060 ti ASLA alınmaz hocam 3070 ti iyi olacaktır.

@Emma Stone ve @messinicocugu hocalarım yardımcı olacaktır. Ve bence toplama yerine hazır sistem almak daha mantıklı şu anda.

Bu bütçede 3060 Ti asla alınmaz hocam 3070 Ti iyi olacaktır.

Mantıklı aslında dediğiniz ama arkadaş donanımları hangi kalitede alcağına göre bütçe değişebilir ekran kartı için ama dediğiniz daha mantıklı geldi.

Mantıklı aslında dediğiniz ama arkadaş donanımları hangi kalitede alcağına göre bütçe değişebilir ekran kartı için ama dediğiniz daha mantıklı geldi.
NOT:Verdiğim linklerdeki satıcıların güvenilir olup olmadığı hakkında herhangi bir bilgim yoktur (Bilgisayar, kasa ve oyuncu koltuğu dışında bu saydıklarım güvenilir) herhangi bir sorun yaşarsanız sorumluluk kabul etmem baştan söyleyeyim.

Hocam mesela şöyle aşırı uygun fiyatlı 3070 ti lı bir sistem var.Bunun gibi bir sistem ya da bu alınabilir bence.Bazem özelleştirme seçeneği geliyor.Arkadaş isterse oradan işlemciyi upgrade edebilir.Monitör olarak da önerdiğiniz monitör 1080 p bir monitör sanırım.Bu sistem için 1080 p hakaret gibi olur.2 K şart bence.Monitör olarak da 2. Verdiğim linkteki MSI MAG272CQR modelini öneririrm.2K bir monitör ve 5.900 TL fiyata sahip.Bir de bu sistemi alınca bence kasa değişilmeli.Kasa değişince o kasa için bir tane egzoz fanı alınmalı.Ek olarak da 1 TB ssd alınmalı bence ve işlemcinin kutusundan çıkan stok soğutucu aşırı yetersiz.Bu yüzden bir de işlemci soğutucu fan alınmalı.Şahsen ben bu sistemi anlattığım şekilde alacağım.Bu şekilde alırsanız ve eski SSD eski kasa eski işlemci fanı gibi boşta kalan şeyleri de 2. Elde sıfır fiyatına ya da 50-100 TL daha ucuza falan satarsan 32 bin TL gibi bir fiyata geliyor.Evet biraz uğraştırıcı ama kesinlikle değecektir.En sona da önerdiğim kulaklık mouse ve klavyeyi bırakıyorum.Bu şekilde de 37 bin TL falan oluyor sanırım.Ancak kesinlikle pişman olmazsınız.Ha bir de artan 2-3 bin TL parayla en alttaki oyuncu koltuğunu da alsanız tadından yenmez.Ayrıca bu oyuncu koltuğunun kutusunun içinden temizleme sıvıları çıkıyor.Ve benim verdiğim kendi sitesinden alırsanız boyun yastığına istediğiniz nicki yazdırabilirsiniz.Yardımcı olduysam ne mutlu bana:) @warychoco

Bahsettiğim hazır sistem:

Bahsettiğim monitör:

Bahsettiğim kasa:

Bahsettiğim kasa egzoz fanı:

Bahsettiğim SSD:

Bahsettiğim işlemci soğutucu:

Önerdiğim kulaklık:

Önerdiğim mouse: (başka da olabilir size kalmış)

Önerdiğim klavye:

Bahsettiğim oyuncu koltuğu:

Kasa da anakart türüne göre yapılır anakart seçince yazarsanız yardımcı olabilirim o konuda.
Ha bir de diyelim ki bu sistemi aldık 650 w yetmez kesinlikle 850 w alınmalı bence.Çünkü işlemci çok güçlü bir işlemci.

Son düzenleme:
2X:
35700TL gibi bir şey tutuyor bu sistem ve monitör kalan paraya diğer ekipmanları alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı