35000 TL'ye sistem toplamak

Bütçe
30.000-35000

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Düşünüyordum 10 bin TL birikmişim var. RTX 2080 li(Max Q değil) 32 GB RAM'li i9 işlemcili laptopumu gayet makul fiyattan 15 bin TL'den satıp bir yıl da 10 bin TL daha biriktirip RTX 3080'li PC düşünüyordum ama drr 5 olayı işi bozdu. Anakart olsun RAM olsun drr 5 olmadıktan sonra uzun vadeli olmayacağını düşündüm bu kadar para verip. Sizce drr 5'li yüksek bir sistem 1 sene sonra 35 bin TL alınabilir mi? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne için aldığınız önemli. Competitive oyunlarda yüksek gecikme değeri problem yaratacaktır. DDR4 bir sistem hala alınır bence. DDR5'e geçmeye var daha. Ama profesyonel olarak render, photoshop vs. uğraşıyorsanız geçmeniz iyi olabilir. Ama 1 yılda neler neler olur. Direkt alın bence.

Ne için aldığınız önemli. Competitive oyunlarda yüksek gecikme değeri problem yaratacaktır. DDR4 bir sistem hala alınır bence. DDR5'e geçmeye var daha. Ama profesyonel olarak render, photoshop vs. uğraşıyorsanız geçmeniz iyi olabilir. Ama 1 yılda neler neler olur. Direkt alın bence.
sadece oyun için ve ileriye yönelik.şuan zaten alamam.10 bin tl var 15 bine de kesin satar mıyım belli değil. drr 5 çok mu pahalı olur?
3500 diye okudum fakirliğimden...
estagfurullah.bende de uzun süre biriktirdiğim para ve elimdeki pc var.ve hayeller zaten böyle giderse hepimizin kaderi aynı gibi malesef

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı