Çözüldü 3500X sistem bir anda açılmamaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Memolii7

Hectopat
Bilgisayarım bir anda açılmamaya başladı, oyun oynuyordum kapattım bilgisayarı biraz ders çalışıp tekrar açacaktım ama bir anda açılmamaya başladı. Girişleri falan kontrol ettim, bir sorun yok. Elektriklerde var. Ayrıca USB'den çıkarmadığım zaman bilgisayar kapalı olsa da ışığı yanan kulaklığım yanıyor.
Sistem: GTX 1660S Ryzen 5 3500X B450-HDV Aerocool VX Plus 500W 16 GB Corsair 3000 MHz RAM SanDisk 480 GB RAM. Ben sorunun güç kaynağından olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BİOS pilini çıkartıp takmayı dener misiniz? Bende de olmuştu, tepki vermiyordu, yapınca düzeldi. 😁 Dediğiniz gibi güç kaynağından da olabilir ama. 😁
BIOS pilini çıkartıp takmayı dener misiniz? Bende de olmuştu, tepki vermiyordu, yapınca düzeldi. 😁 Dediğiniz gibi güç kaynağından da olabilir ama. 😁

BIOS pilini çıkar-tak yapınca BIOS ayarları sıfırlanıyor diye biliyorum bunu dikkate alarak denenmeli ayrıca BIOS piliyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

RAM'leri çıkarıp sınav silgisiyle dikkatlice pin noktalarını temizleyin ve geri takın genellikle işe yarıyordu.
Gene çalışmazsa single channel deneyin.
(Tecrübem var olma ihtimali genellikle %60'ın üzerinde.

BIOS pilini çıkar-tak yapınca BIOS ayarları sıfırlanıyor diye biliyorum bunu dikkate alarak denenmeli ayrıca BIOS piliyle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Sorunun bir benzerini yaşadım, yapınca düzeldi, o yüzden yazdım, BIOS ayarlarını sıfırladığı doğrudur ama PC’nin açılmamasından iyidir. 😁

Öncelikle farklı bir PSU ile denemende fayda var. Eğer farklı bir PSU ile bilgisayarında herhangi bir tepki olmazsa tahminimce anakartında bir kısa devre olabilir. Ya da BIOS güncellemesi falan yapmış mıydın? Sorma sebebim 2-3 gün önce bende bilgisayarı kapattım ve açılmadı şu an 3 haftalık anakart, ekran kartı ve RAM'lerim garantiye gönderildi. Belki benzer sorun sende de olmuş olabilir.

Geri
Yukarı