360 Hz 1 ms laptopta 240 Hz 1 ms kullanılır mı?

bercindar

Femtopat
Daha fazla  
360Hz 1 ms laptopta 250 FPS aldigim oyunu oynarken ekran yenileme hizini 240Hz e sabitlesem normal 240Hz 1 ms kullaniyormus gibi performans alir miyim yoksa gucu dusurdugumuzden dolayi bir drop veya yenileme ve tepkime suresinde bir gecikme gorur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
360Hz 1 ms laptopta 250 FPS aldigim oyunu oynarken ekran yenileme hizini 240Hz e sabitlesem normal 240Hz 1 ms kullaniyormus gibi performans alir miyim yoksa gucu dusurdugumuzden dolayi bir drop veya yenileme ve tepkime suresinde bir gecikme gorur muyum?
Hayır herhangi bir sorun yaşamazsınız. 250 fps alıyorsanız 240 hz'e sabitlemeniz daha sağlıklı olabilir.

Üretici kötü konfigüre ettiyse bir ihtimal de olsa tepki süresinde artma yaşanabilir. Gözle görülür bir sıkıntı yoksa bunun garantisini ancak özel test cihazlarıyla verebiliriz...
Ekranda çok fazla yırtılma yoksa varsayılan şekilde kalsın, G-Sync gibi çözümler de var ama gaming laptopların çoğunda olmaz.

Hocam fark olur ama asla fark edeceğini sanmam benim ekranda 240Hz 170'e düşünce anca fark oluyor.

Ben FPS sabitlediğim zaman giriş gecikme değerinin arttığını hissediyorum. Valorant veya CS gibi rekabetçi oyunlar oynuyorsanız ben FPS sabitlemenizi pek önermem. Mesela benim monitörüm 165 Hz fakat 350 FPS aldığımdaki giriş gecikme değerinin düşüklüğü ile 240 FPS kesinlikle aynı değil.

Sadece Valorant oynuyorum. monitorun 360hz olduğunu ve 400 ile 250 arası fps aldığımı varsayalım. Fps drop yaşamamak için fps i veya ekran yenileme hızını 240 a sabitlesem 240hz kullanmaktan bir farkı olur mu?

Geri
Yukarı