3600X 5500XT bilgisayar donup kapanıyor

ellis

Decapat
Yer
Lux
RAM
16 GB 3200,MHZ
SSD veya HDD modeli
500 GB WD BLACK M.2 SSD
Ekran kartı
ASUS RX 5500 XT 4GB
Anakart
MSI X470 GAMING PLUS MAX
İşlemci
R5 3600X
Merhabalar bilgisayarim durup dururken donuyor ve cok cok yavas bir sekilde hareket ediyor bazen hareket de etmiyor. Ben de mecbur reset atmak zorunda kalıyorum fakat bu durum ozellikle rekabetci oyunlarinda bana cok zorluk cikarmaya basladi oyun baslarken oyundan dusuyorum. BIOS'um vs her şeyim guncel. Bu sorunu nasıl duzeltebilirim?

Bir anda donup hareket etmiyorsa RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Aynı sorunu ben de yaşıyordum bir zamanlar, masaüstünde veya oyunda fark etmeksizin bazen 5-10 bazen 20-30 dakika içinde PC donuyor, ses takılıyordu, kapatıp açınca düzeliyordu. RAM'leri değiştirerek çözmüştüm sorunu. Memtest86 ile RAM'lerinize test yapın. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak format atarak deneyin bir de.

Hocam SSD'deki boş alan ne kadar?

Hocam SSD'deki boş alan ne kadar?
164 GB Bos alanim var.
Bir anda donup hareket etmiyorsa RAM'den kaynaklanıyor olabilir. Aynı sorunu ben de yaşıyordum bir zamanlar, masaüstünde veya oyunda fark etmeksizin bazen 5-10 bazen 20-30 dakika içinde PC donuyor, ses takılıyordu, kapatıp açınca düzeliyordu. RAM'leri değiştirerek çözmüştüm sorunu. Memtest86 ile RAM'lerinize test yapın. Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak format atarak deneyin bir de.

Hocam bazen 30 dk bazen 2-3 saat dayaniyor sonra donup kapaniyor. Dediginiz gibi mem test yapayim bir teşekkürler.

Geri
Yukarı