3600X sistem toplama

bluet2

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün sistemimi attığımda birkaç arkadaşın yardımıyla sistemi biraz değiştirdim. Son halini sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum. Malum bu sistemi uzun süre kullanmayı planlıyorum ve verdiğim para benim bütçem için azımsanacak bir miktar değil, bu yüzden son halini de teyit ettirme isteğimi mazur görün. Bundan sonraki aşamam satın almak olduğu için pek bilgim olmayan bir konuda bu kadar hızlı hareket etmek istemedim.

Parçalar ve fiyatları eklediğim fotoğrafta mevcut. Sizce bir değişiklik yapmam gerekir mi? 3070 için diğerlerinden kısıp 3060 Ti'ın üstüne ekleyip almak istemiyorum, 10-20 FPS arası bir değişim için diğer parçaları ucuzlaştırmak istemiyorum. SSD az derseniz de az gelirse yanına ekleme yaparım ileride, şu anda 500GB'lık bir depo alanı yeterli benim için.

Sistemin değişecek bir parçası yoksa da, bu sistem tamam, diyorsanız da fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

(Toplam fiyata monitörün fiyatı dahil değildir!)

techno.jpg

Merhabalar. Dün sistemimi attığımda birkaç arkadaşın yardımıyla sistemi biraz değiştirdim. Son halini sizinle paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum. Malum bu sistemi uzun süre kullanmayı planlıyorum ve verdiğim para benim bütçem için azımsanacak bir miktar değil, bu yüzden son halini de teyit ettirme isteğimi mazur görün. Bundan sonraki aşamam satın almak olduğu için pek bilgim olmayan bir konuda bu kadar hızlı hareket etmek istemedim.

Parçalar ve fiyatları eklediğim fotoğrafta mevcut. Sizce bir değişiklik yapmam gerekir mi? 3070 için diğerlerinden kısıp 3060 Ti'ın üstüne ekleyip almak istemiyorum, 10-20 FPS arası bir değişim için diğer parçaları ucuzlaştırmak istemiyorum. SSD az derseniz de az gelirse yanına ekleme yaparım ileride, şu anda 500GB'lık bir depo alanı yeterli benim için.

Sistemin değişecek bir parçası yoksa da, bu sistem tamam, diyorsanız da fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

(Toplam fiyata monitörün fiyatı dahil değildir!)

Eki Görüntüle 796608

Gayet güzel ve dengeli bir sistem olmuş hocam alabilirsiniz diye düşünüyorum.

2K monitör fiyatları ortalama 3000TL civarında sanırım (27'' istiyorum.). Öneminden bahseder misiniz? Arada çok fiyat farkı var çünkü, fiyat farkına değecek şekilde fark oluşturacaksa 2K almayı düşüneyim. Yani ''2K 144Hz 4ms'' olması ''Full HD 144Hz 1ms'' olmasına göre çok mu daha iyidir? (Sizin attığınız TN panel sanırım, IPS panel almayı düşünüyorum.)

2K monitör fiyatları ortalama 3000TL civarında sanırım (27" istiyorum.). Öneminden bahseder misiniz? Arada çok fiyat farkı var çünkü, fiyat farkına değecek şekilde fark oluşturacaksa 2K almayı düşüneyim. Yani "2K 144Hz 4ms" olması "Full HD 144Hz 1ms" olmasına göre çok mu daha iyidir?

RTX 3060 Ti 2K daha iyi performans verir

Monitör hariç 11176₺. (RAM'lerden 2 adet.) PSU ve Ekran kartı daha iyi hali. (RTX 3070 RTX 3060Ti'dan %10-12 daha iyi.)
@bluet2
Monitör olarak 2K 165Hz Asus monitör var.

Son düzenleme:
İyi günler. Sistemimi sonraki hafta toplayacağım fakat ekran kartı kalmadığı için çok sıkıntı yaşıyorum. İtopya da ekran kartlarını ayrı ayrı satmıyor. Sizce İtopya'dan sistem almak mı daha mantıklı yoksa internetten fahiş fiyatlara ekran kartı alıp ayrı ayrı toplamak mı daha mantıklı?

İyi günler. Sistemimi sonraki hafta toplayacağım fakat ekran kartı kalmadığı için çok sıkıntı yaşıyorum. İtopya da ekran kartlarını ayrı ayrı satmıyor. Sizce İtopya'dan sistem almak mı daha mantıklı yoksa internetten fahiş fiyatlara ekran kartı alıp ayrı ayrı toplamak mı daha mantıklı?
Gamegaraj'a baktın mı hocam? İtopya pahalı kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı