3700 TL sistem toplama

Alpago.o

Femtopat
Daha fazla  
Yüksek bir bütçem olmadığı için en iyi F/P ürünlerini derlemeye çalıştım. Grafik takıntım yok fakat normal ayarların altında oynayan biri değilim. Düşük bütçeli oyuncu bilgisayarı olarak toplayacağım.

MSI B450M-A PRO Max anakart.
AMD Ryzen 5 2600X işlemci.
Sapphire Nitro+ RX570.
8x2 DDR4 3200 MHz RAM.
1 TB HDD.

Bu sistem en güncel oyunlarda, orta ve yüksek ayarlarda nasıl performans verir?

RX570'in ısınma sorunu olduğunu duymuştum, böyle bir şey var mı?

mATX anakartlarda performans düşüşü olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek bir bütçem olmadığı için en iyi F/P ürünlerini derlemeye çalıştım. Grafik takıntım yok fakat normal ayarların altında oynayan biri değilim. Düşük bütçeli oyuncu bilgisayarı olarak toplayacağım.

Sapphire Nitro+ RX570.
8x2 DDR4 3200 MHz RAM.
1 TB HDD.

Çok güzel bence al.

Sapphire Nitro+ RX570.
8x2 DDR4 3200 MHz RAM.
1 TB HDD.

RX570'de söylenildiği gibi ısıtma sorunu var ancak şöyle:
CP77 GPU %100 kullanımda son hız RPM 75 derece gördüm yan paneli söktüm 62'ye düştü. Çok abartılacak bir durum değil ve bence bu seri çok performanslı fiyatına göre.

RX570'de söylenildiği gibi ısıtma sorunu var ancak şöyle:
CP77 GPU %100 kullanımda son hız RPM 75 derece gördüm yan paneli söktüm 62'ye düştü. Çok abartılacak bir durum değil ve bence bu seri çok performanslı fiyatına göre.
Çok uzun süre aralıksız oyun oynayan biriyim, uzun süre 70 derecelerde olması ekran kartında bozulmaya yol açar mı?

Çok uzun süre aralıksız oyun oynayan biriyim, uzun süre 70 derecelerde olması ekran kartında bozulmaya yol açar mı?

2 Yıldır kullanıyorum fazlazorladım bu kartı bir sıkıntı yaşamadım. Sadece imzadaki ASUS monitörü kullanırken siyah ekran yaşamıştım oda yeni güncelleme ile çözüldü. En son aralıksız 6 7 saat CP77 oynadım sıcaklık 65 dereceyi geçmedi tabii kasa soğutmanda iyi olması lazım bende fena hava akışı var dışarıya doğru.

Bu hazır sistemin SSD’sini çıkartıp alabilirsiniz.

SSD’yi dışarıdan tercih etmeniz daha iyi olur.

Ek olarak ileride bir RAM takviyesi yapabilirsiniz.

Eğer illa toplama olacaksa birazdan seçenek sunarım.

Bu hazır sistemin SSD’sini çıkartıp alabilirsiniz.

SSD’yi dışarıdan tercih etmeniz daha iyi olur.

Ek olarak ileride bir RAM takviyesi yapabilirsiniz.

Eğer illa toplama olacaksa birazdan seçenek sunarım.
Bilgisayarı toplama yapmayı düşünüyorum. Bütün paramı iç donanıma yatırıcağım, kasa, rgb vs. gibi ürünlere para veremem ne yazık ki. 1650'nin fiyatı ağır gelir.

Işlemci en az 6 çekirdek ve en az 15 mb önbellekli olmalı. Güçlü AI olan oyunlar oynuyorum.

Işlemci ve ekran kartı olarak ne önerebilirsiniz? (Ikisinin toplamı 3 bini geçmemeli)

Işlemci ve ekran kartı olarak ne önerebilirsiniz? (Ikisinin toplamı 3 bini geçmemeli.)
Almak istediğiniz anakarta bağlı bu durum.

Ekran kartı olarak:

Almak istediğiniz anakarta bağlı bu durum.

Ekran kartı olarak:

Bu ekran kartını PCI-E 3.0 bir anakarta takarsam çalışır mı, çalışırsa performans kaybı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı