3910₺ olan emekli maaşı yeni zam ile ne kadar olur?

O zaman da gençler bağırıyor, neymiş zırt pırt bizim vergilerimiz emeklilere mi gidecek.
Onlarda haklı, bu ülkede herkes haklı. Bu ülkede herşey doğru, herkes doğruyu söylüyor. Ben buna kanaat getirdim artık hiçbir şeyi eleştirmiyorum.

@werutaasu99 Babanız geçen sene en düşük maaştan 1100 TL fazla alıyormuş şimdi 480 TL fazla alacak. Ben bu durumun mantıksız olduğunu düşünüyorum. Açıkçası zam farklarını çok bilmiyorum ama sonuca baktığımda mantıklı gelmiyor.

@werutaasu99 Evet doğru anlamışsınız mesela ben bu uygulamayı doğru bulmuyorum. Bence en düşük maaşa 5500 TL olması için ne kadar zam yapıldıysa tüm maaşlara o oranda zam yapılmalı.
3 yıldır aynı taktikle yavaş yavaş tüm emekli maaşlarını en alt seviyeye getiriyorlar. 3 yıl önce babamın 1650 olan maaşı enaz olan maaş 900 tl idi. Zam yapıldı babamın maaşı 1850 enaz olan 1500 oldu tekrar olan zamla 2500 oldu ve eşitledi 3500 oldu yine eşit şuan 5500 yine en az maaşla eşit oldu. Yani 3600 gün ve malulen olan la 8000 gün le emekli olan aynı maaşı alıyor hale geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı