3D Animasyon için Mavericks sistem Önerisi

jayopa86

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 3D Animasyon ve görsel efekler için kullanılacak bir bilgisayar toplayacağım. (büyük render işlemleri bu toplanacak bilgisayardan olmayacak tabiki) Bundan önce Dell ve HP workstationlar ile çalıştım ve çok memnundum. Şimdi diyeceksiniz neden Workstationdan vazgeçiyorsun iş amacıyla her zaman workstationlarla çalışıyoruz fakat şimdi evde de arasıra çalışmam gereken şeyler oluyor ev için birşey toplamak istiyorum. Aslında elimde yeterli bir HP Laptop i7 DV6 var fakat artık onu sürekli monitöre bağla çıkart, bağlamak gerektiğim hard diskler ve onların yarattığı kalabalık sıkmaya başladı.

Şimdi bütçe olarak 3000TL den başlayabiliriz, biliyorum forumda baya bir gezdim bunun için rehber var ama ben spesifik bir öneri istiyorum. Hani şu anakart şu işlemci, şu ekran kartı diye. Şu da olabilir arasında seçim yapabilirsin olmasın biri desin ki şunu şunu al :) Bütçe artabilir çok abartmamak koşuluyla.

Bundan önce hem SL hem Mavericks kurmuşluğum var SL i AMD ye kurmuştum ve gerçekten çok sancılıydı :) Şimdi tek istediğim önereceğiniz bu spesifik parçalarda herşeyin sorunsuz çalışabilmesi Wi-Fi, Bluetooth (Tercihen on board; kalabalık çok sevmediğimden :) ) bunlar dışında Sleep ekran kartı driverları herşeyi sorunsuz, sancısız kurabileceğim bir öneri istiyorum sizlerden.

Şimdiden yardımcı olan, olmak isteyen herkese teşekkür ediyorum...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı