3D Modelleme için basit örnekler

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
3D Modelleme için basit örnekler verir misiniz? Mesela çekiç gibi. Çekiç yaptım.

Çekiç 2.PNG
Çekiç.PNG

Ben etrafımdaki nesneleri modellemeye çalışıyorum bence sen de öyle dene. En basit gördüğün bir cismin bile ne kadar teknik istediğini anlayıp öğreniyorsun. Üstten basmalı sarı plastik tükenmez kalemi modelle. Soyut cisimler yerine önümüzdeki herhangi bir nesneyi modellersek detayları daha iyi görürüz diye düşünüyorum. Acemiyim ve yeniyim kendimce fikrim bu. Ben de önerileri takip ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ponstaneforte'ye katılıyorum. Odanı örneklemeye başlamak oldukça yararlı ve faydalı olacaktır emin olabilirsin. Spesifik şeylere yoğunlaşmak ve denemekte elbette yararlı oluyor fakat bildiğin alanı hayal gücü kullanmadan sadece programın sana verdikleri ve gözlemlediklerin ile saf bir kullanım elde ederek gelişimini desteklediğini düşünüyorum.

Bu bağlantı üzerine vakit harcayarak insanlardan örnek alabilirsin bolca ek olarak. Ayrıca sağ tarafta kullandıkları, düzenledikleri programlar yer alıyor böylece program yelpazeni neye göre, hangi tasarımlara göre genişletebileceğini gözlemleyebilirsin.

Çok bildiğim ya da hakim olduğum için değil fakat genel grafik ve tasarım işleri bu düzlükte ilerlediğine inanıyorum. İyi çalışmalar dilerim sizlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı