3D yazıcıdan aldığım baskı kalitesiz

Salih Gürbüz

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar kalibrasyon küpü bastım, sonuç pek iyi değil :) Acaba sebebi yeterince filament akmaması mı? Tam çözemedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)
@NothingGood @Siyah Martı

IMG_20220616_130354.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıya toplama bir yazıcıya sahipsiniz. Extruder fazla filament yollamaya çalıştığı için yeterli akış sağlanmıyor gibi görünüyor. Extruder step ayarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bir de kullandığınız yazıcının özelliklerini, filamentinizi, sıcaklıklarınızı, baskı hızlarınızı ve kullandığınız dilimleyiciyi söylerseniz daha detaylı inceleyebiliriz.

Anladığım kadarıya toplama bir yazıcıya sahipsiniz. Extruder fazla filament yollamaya çalıştığı için yeterli akış sağlanmıyor gibi görünüyor. Extruder step ayarınızı kontrol etmenizi tavsiye ederim. Bir de kullandığınız yazıcının özelliklerini, filamentinizi, sıcaklıklarınızı, baskı hızlarınızı ve kullandığınız dilimleyiciyi söylerseniz daha detaylı inceleyebiliriz.
Kullandığım yazıcı Two trees bluer. Porima PLA filament kullanıyorum. Tabla 60 nozzle 200 derece. Baskı hızı 50 ms. Kullandığım dilimleyici Cura. Buarada Bi baskıyı almadan önce nozzle tıkanmıştı nozzle açma iğnesi ile temizlemeye çalıştım.

Porima PLA yı uzun zamandır 185 derecede kendi yazıcımda, 200 derecede başka bir yazıcıda kullanıyorum yaklaşık aynı hızlarda. Sorunun tıkalı nozzle veya extruder ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Nozzle ı değiştirebilirsin veya extruder step ayarlarını kontrol edebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç sebep olabilir. Sırasıyla kontrol edin.
1 filamentinize uygun baskı ayarı ile çalışmıyor olabilirsiniz
2 hotend soğutmanız çalışmıyor veya yetersiz kalıyor olabilir
3 filament bozuk olabilir. (Eskimiş veya üretim hatası)

Geri
Yukarı