3DS MAX kitapları tek seferde seçme

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
3DS MAX'te kitaplıktaki kitapların hepsini tek seferde seçebilir miyim? Tek tek seçmek çok uzun sürecek.

asddsaasddas.JPG
asdsdasdasda.JPG

Kitapları seçip grup yapmak bir yöntem, "benzer objeleri seç" bir başka yöntem. Kitapları tek bir layerda bulundurun, aynı materyali atamış olun ya da hepsi materyalsiz olsun. "Select similar" ile tıkladığınızda bu özelliklerdeki diğer tüm objeleri de seçmiş olursunuz.

Kitapları seçip grup yapmak bir yöntem, "benzer objeleri seç" bir başka yöntem. Kitapları tek bir layerda bulundurun, aynı materyali atamış olun ya da hepsi materyalsiz olsun. "Select similar" ile tıkladığınızda bu özelliklerdeki diğer tüm objeleri de seçmiş olursunuz.
Select similar'a tıklanmıyor. Objeyi seçsem de seçmesem de tıklanmıyor.

adadsads.JPG

Kitapları seçip grup yapmak bir yöntem, "benzer objeleri seç" bir başka yöntem. Kitapları tek bir layerda bulundurun,
Kitaplığı ben yapmadım. Ben yapsaydım. Zaten gruplardım.

Obje editable poly olmalı, öyle değilse o şekilde deneyin. Bir de Ribbon>modify selection>similar deneyebilir misiniz?

En kötü ihtimalle bir defaya mahsus seçip katmanlara gruplara bölüştürürsünüz, başka bir şey aklıma gelmedi.

Obje editable poly olmalı, öyle değilse o şekilde deneyin.
Zaten editable poly convert ettim.
Bir de Ribbon>modify selection>similar deneyebilir misiniz?
Bu dediğiniz kısmı bulamadım.
En kötü ihtimalle bir defaya mahsus seçip katmanlara gruplara bölüştürürsünüz, başka bir şey aklıma gelmedi.
Çok ince seçilmesi gereken yerler var. Oraları seçmeyince kitabın şekli bozuluyor. O kısımları seçmek için yakınlaştırınca kitabın içerisine giriyor. O kadar küçük. Alt tuşuna basıp daha yavaş yakınlaştırsam da işe yaramadı. O küçük kısımları seçemedim.

Hepsini seçip ihtiyaç olmayanları deselect yapabilirsiniz belki, diğer objeler de öyle paramparça değilse olabilir.

Modift Selection>Similar şu kısımda olması lazım:
3DS Max.jpg

3DS Max1.png

Similar şeklinde yaptıktan sonra deneyin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı