3DS Max Render çizimi için PC Tavsiyesi

WatBranchi

Kilopat
Merhabalar,
3DS Max'da render çizimi yapıcam, uzun bir süre beni idare edecek ve sıkıntısız kullanabileceğim toplama bilgisayar tavsiyesi lazım. Bütçem 5-6 bin tl civarı, öneride bulunabilecekler varsa sevinirim. Ben bilgisayar topladım onu almadan önce sizin de tavsiyelerinizi değerlendirmek ve daha iyi bir öneri olursa onunla değiştirip en kısa sürede almak istiyorum.

Intel Core i7 5820K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.3GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci
ZALMAN Z11 PLUS HF1 MidT ATX SİYAH PENCERELİ KASA
XIGMATEK CENTAURO SERİSİ 80PLUS 700W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
ASUS 23" VC239H Full HD HDMI IPS Monitör (2 Adet monitör şart)
GIGABYTE X99-UD3 Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3000MHz (O.C.) Anakart
GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram
Evga GTX970 SuperClock ACX 2.0 GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı

Benim topladığım şu an bu.
Not: Bütçem çok fazla olmadığından ssd ve rami daha sonra ilave ederim diye düşündüm.

Güncel...

Bana göre topladığınız sistem gayet güzel. Ama 3DS Max çoklu çekirdek' ten başka bir şey istemiyor neredeyse. İşlemciyi arttırabildiğiniz kadar arttırın. Sadece işlemci de kullanabilirsiniz. Ama yanına ufak da olsa bir ekran kartı takın derim. Bence GTX 970' i çıkarıp daha iyi bir işlemci alın. Ama hem işlemci iyi olsun hem de GPU sağlam olsun diyorsanız sistemi böylece alın. Sonrada SSD ve fazladan Ram eklenebilir. Ama GPU almanıza gerek duymuyorum.

Örneğin bu işlemci: Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.5GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci
Ayrıca işlemci soğutucu almayı unutmayın. Çıkmıyor kutudan. :)

Bana göre topladığınız sistem gayet güzel. Ama 3DS Max çoklu çekirdek' ten başka bir şey istemiyor neredeyse. İşlemciyi arttırabildiğiniz kadar arttırın. Sadece işlemci de kullanabilirsiniz. Ama yanına ufak da olsa bir ekran kartı takın derim. Bence GTX 970' i çıkarıp daha iyi bir işlemci alın. Ama hem işlemci iyi olsun hem de GPU sağlam olsun diyorsanız sistemi böylece alın. Sonrada SSD ve fazladan Ram eklenebilir. Ama GPU almanıza gerek duymuyorum.

Örneğin bu işlemci: Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.5GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci
Ayrıca işlemci soğutucu almayı unutmayın. Çıkmıyor kutudan. :)

Autocad ve animasyon gibi programlarda kullanıcağım için ekran kartına gerek duydum. Bu arada soğutucu fanı unutmuştum teşekkürler :)

Ekran kartınızı GTX serisi gibi almak yerine hem AMD'nin hemde nVadia'nın çizim için olan kartlarını alsanız sizin için daha iyi olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Autocad ve animasyon gibi programlarda kullanıcağım için ekran kartına gerek duydum. Bu arada soğutucu fanı unutmuştum teşekkürler :)
O zaman düşünmeden alın sistemi. Ama dediğim gibi soğutucu çıkmıyor işlemcilerden. 2011 soket uyumlu bir soğutucu almalısınız. O.C. etmeye gerek yok ama etmek isterseniz iyi bir soğutma gerekir. Bana göre 120-160 TL soğutucu yeter.

Ekran kartınızı GTX serisi gibi almak yerine hem AMD'nin hemde nVadia'nın çizim için olan kartlarını alsanız sizin için daha iyi olacaktır.
Acaba bir öneriniz var mı? Ben yukarıda belirttiğim ekran kartından sonra Zotac GTX970 AMP! Extreme Core Edition GDDR5 4GB 256Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı bunun önerisini aldım bunu almayı düşünüyorum ancak dediğiniz gibi daha iyi bir çizim ekran kartı olabilir bu fiyatlara yakın alabileceğim uygun bir ekran kartı varsa bugün sistemi alacağım ekran kartını onunla değiştireyim.

O zaman düşünmeden alın sistemi. Ama dediğim gibi soğutucu çıkmıyor işlemcilerden. 2011 soket uyumlu bir soğutucu almalısınız. O.C. etmeye gerek yok ama etmek isterseniz iyi bir soğutma gerekir. Bana göre 120-160 TL soğutucu yeter.
Soğutu olarak cooler master RR-H412-13FK-R1 almayı düşünüyorum. 185 TL olması lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı