3DS neden bu kadar pahalı?

furuwuru

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Son zamanlarda kendime bir 3DS almayı çok istiyorum. Konsola ve oyunlarına hakimim. Evde halihazırda kardeşimin bir konsolu var ancak ne yazık ki kırıldı ve ekranı birazı aktı. Bu da oyunları oynayamamamıza ve oyun zevkimizin çok düşmesine sebep oluyor. Geçen senenin başlarında 650 gibi bir fiyat vermişlerdi ama yaptırmamistik. Keşke yaptırsaydık. Ama ondan bağımsız olarak kendime bir 3DS edinmek istiyorum. Ancak fiyatlarına bakıyorum da, en kötü durumdakiler 2,500 den başlıyor, ortalama fiyatlar 3-4 bin. 10,000'e kadar çıkan gördüm. Onlar tabii koleksiyon ürünü tabii ama yine de bir Switch şu an 10 bin civarı olunca insan yadırgıyor. Ayrıca DS Lite'ların fiyatı da 1500'lere kadar çıkmış. 2DSler de hemen hemen 3DSlerle aynı fiyattalar. Ya ben mi yanlış hatırlıyorum 1-2 sene önce bu konsollar en fazla 2 bin liraydı. Ne oldu birdenbire bu kadar yükseldi fiyatları? Bana 2500 civarlarında iyi durumda bir 3DS alabileceğim yer öneriniz var mı? Veya eski DS'nin ekranını çok uçuk fiyatlara yapmayacak bir yer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet maalesef fiyatlar gereksiz pahalı. Nintendo konsolları zaten her zaman ülkemizde diğer konsollara karşı bir tık daha pahalı olmuştu gerek oyun kültürünün farklı olması gerek bizim oyuncuların Asya pazarına uzaklığı sebebiyle. El konsolu tarafında ise nintendo konsolları ayrı bir pahalıya satılıyor çünkü bizim kesim bu konsolların çok değerli bir şey olduğunu düşünüyor. Günümüzde de PS3-X360’ların bile 3-4k civarı olduğu bir dönemde 3DS, switch ve de özellikle Wii U gerçekten hakettiği fiyatın 3-4 kat üzerine satılıyor. Sanırım balkan ülkelerinde bu sorunun pek de şu anlık sağlıklı bir çözümü yok.

1500 e çok iyi bulmuşsunuz :( hayırlı olsun

Evet maalesef fiyatlar gereksiz pahalı. Nintendo konsolları zaten her zaman ülkemizde diğer konsollara karşı bir tık daha pahalı olmuştu gerek oyun kültürünün farklı olması gerek bizim oyuncuların Asya pazarına uzaklığı sebebiyle. El konsolu tarafında ise nintendo konsolları ayrı bir pahalıya satılıyor çünkü bizim kesim bu konsolların çok değerli bir şey olduğunu düşünüyor. Günümüzde de PS3-X360’ların bile 3-4k civarı olduğu bir dönemde 3DS, switch ve de özellikle Wii U gerçekten hakettiği fiyatın 3-4 kat üzerine satılıyor. Sanırım balkan ülkelerinde bu sorunun pek de şu anlık sağlıklı bir çözümü yok.
WiiU'nun fiyatının daha fazla olmasının sebebi belki üretimden kalkması olabilir, gerçi ds serileri de kalktı ama

1500 e çok iyi bulmuşsunuz :( hayırlı olsun

WiiU'nun fiyatının daha fazla olmasının sebebi belki üretimden kalkması olabilir, gerçi ds serileri de kalktı ama
Wii U da DS serileri de çıktığı dönem distribütör ile ülkemizde satılmaya başlanmıştı ama o zamanlar bile bir xbox’a ve playstation’a karşı çok pahalıydı. Dediğinizle pek alakası yok. Nintendo’nun bizim gibi ülkelere böyle bir seviyede destek verdiği sürece de böyle olmaya devam edecek.

Geri
Yukarı