4.000 TL APU sistem toplama

Bütçe
4000

karakan25

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.
Bir APU sistem toplamak istiyorum ama nasıl yapacağım bilmiyorum. Öncelikle bütçem 4 bin TL, elimde monitör var. Bana 4 bin TL kadar toplayabileceğim APU sistem önerebilir misiniz? Bütçem ancak bu kadar çıkıyor. Oyun olarak ETS simülasyon oyunları oynuyorum, ćok yüksek grafiklerle oynama gibi derdimde yok. Bütçe ufak aşabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Böyle bir şey toplamak mümkün hocam. 4500TL kadar tutuyor. Bütçeden düşmek isterseniz 8 GB 3200MHz RAM alın ( Dual channel olması ciddi fps artışı sağlar bütceniz olunca 1 tane daha alın). 4050TL olur.

Daha iyi işlemci isterseniz. Kasayı 2.el bos normal bir kasa alırsanız 100tl ye 700TL bütçe olur. Anakartı 2.el alırsanız 450tl ye satılıyor A320 ler. 250tl de oradan gelir. 1600 - 1900TL ye 2.el ryzen 3 3200G alınabilir.

Son düzenleme:

Böyle bir şey toplamak mümkün hocam. 4500TL kadar tutuyor. Bütçeden düşmek isterseniz 8 GB 3200MHz RAM alın ( Dual channel olması ciddi FPS artışı sağlar bütceniz olunca 1 tane daha alın). 4050TL olur.

Daha iyi işlemci isterseniz. Kasayı 2.el bos normal bir kasa alırsanız 100TL'ye 700TL bütçe olur. Anakartı 2.el alırsanız 450TL'ye satılıyor A320'ler. 250TL de oradan gelir. 1600 - 1900TL'ye 2.el Ryzen 3 3200G alınabilir.

Hocam halihazırda SSD ve eski bir kasa var linkini verdiğin işlemciyi öneriyorsan bu şekilde toplarım.

Hocam halihazırda SSD ve eski bir kasa var linkini verdiğin işlemciyi öneriyorsan bu şekilde toplarım.
ETS 2 de Cs Go da falan işini görecektir. Ama ben yinede ryzen 3 3200G li öneririm. Daha iyi olur daha çok oyun oynatır. Performansı çok daha yüksek. Ramleri de 8x2 16gb olarak al apu sistemlerde dual channel çok önemli.

Ryzen 3 3200G yi 2.el den 1700 - 1800 e bulup alırsan daha iyi olur. Diğer parçalarla birlikte tam 4000TL yapar. 2.el ile uğraşmak istemiyorsan athlon 3000G de işini görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
athlon 3000G nin performansı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu da ryzen 3 3200G nin performansı. Arada ciddi bir fark var ona göre alın.

Son düzenleme:
ETS 2 de CS:GO'da falan işini görecektir. Ama ben yine de Ryzen 3 3200Gli öneririm. Daha iyi olur daha çok oyun oynatır. Performansı çok daha yüksek. RAM'leri de 8x2 16 GB olarak al APU sistemlerde Dual channel çok önemli.

Ryzen 3 3200G'yi 2.elden 1700 - 1800'e bulup alırsan daha iyi olur. Diğer parçalarla birlikte tam 4000TL yapar. 2.el ile uğraşmak istemiyorsan Athlon 3000G de işini görür.

Athlon 3000G'nin performansı

bu da Ryzen 3 3200G'nin performansı. Arada ciddi bir fark var ona göre alın.

Anakartı bulamadım yerine şunu alsam https://ty.gl/qutymao3b2

Yeni konular

Geri
Yukarı