4.000 TL butceli notebook önerisi

Mellon.

Centipat
Öncelikle herkese merhaba, maalesef dün bilgisayarım bozuldu. Bu yüzden yeni bir bilgisayar almam gerekiyor. Sizden 4 bin TL civarı kimya mühendisliği icin uygun bir laptop önerisi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El düsünmem.
Neden ekran kartı 1050 olan bir model almalıyım?
Ben oyunları genelde PS4'den oynarım. Sadece okul icin laptop almayı düsündüm bir de bannerlord kaldırsa beni tatmin ederdi.

3000TL ye aldığınız laptop da ekran kartı x kadar iş yapıyors ise, 1050 en az 2x kadar iş yapıyor. Bu kadar bütçeniz var ise GTX1050 laptop almanızı ve de ilerde oyun oynarsanız, çizim yaparsanız, render yaparsanız ekran kartının farkını nispeten bu fiyatta satılan ve GTX1050 ve üstü ekran kartı olmayan laptoplardan nasıl daha üstün olduğunu anlayacaksınız.

4 Bin TL civarı laptoplarda maalesef ekran kartı 1050 olunca ekran IPS panel olmuyor ve kasa kaliteli olmuyor.
Bugün kasalara bakmaya gittim mağazalarda bana hep çıt kırıldım kasalar gibi gözüktüler (4000 civarı Gaming laptoplar) Thinkpad E serisini araştırdım T ve W serisi kadar iyi olmasada E serisi kasa olarak kalitesiyle rakiplerinden One cıkıyor. Benim merak ettiğim mühendislik icin derslerde öğreneceğim uygulamaları kaldırmaya yeterli olup olmayacağı ha diyorsan üniversite icin en azından 1050 ekran kartına sahip olman lazım o zaman 1050 ekran kartına sahip modellere yönelmeye baslayayım.

Hepimizde o plastik kasalar var. Günlük kullanımda onlara hiçbir zarar gelmiyor. Çizim yapacaksanız eğer GTX serisi bir ekran kartı almalısınız. Bu da 1050 olmalı min. Ders değil de kendi boş zamanınızda yapacaksanız normal bir tane alabilirsiniz. Böyle birkaç sekil çizecekseniz olur. Ama ayrıntılar arttığında; köşeler, gölgelendirmeler ve ışık sayısı, bulutlar var ise bulutlar, çevre kalitesi var ise onlar, mimarlık da yapacaksanız otlar ( render süresjni acayip uzatıyor).
Profesyonel biçimda yapacaksanız GTX1050 ile başlamalısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı