4:3 videoyu 16:9 yapmak

Fodenist

Hectopat
Arkadaşlar, ben Adobe Premiere Pro 2020 kullanıyorum ve 1280x1024 CS videolarını 16:9 yapmak istiyorum.
Yoksa bu videoları YouTube'a atarsam kötü gözükecek.
İnternetten hiçbir çözümünü bulamadım. Eskiden videoları OBS ile çektiğimden 16:9 çekiyordu ancak şu an kullanmıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öyle bir özellik olacağını sanmıyorum. Konuyu takipteyim acaba var mı merak ettim doğrusu.

Streched mi yapmak istiyorsun?

Diğer türlü anva videonun altını üstünü kesersen olur. Ya da kayır alırken oyunun çözünürlüğünü 1280X720 yapıp kayıt alacaksın.

4:3 video 16:9 olursa sizin de söylediğiniz gibi bir miktar kalite kaybı yaşarsınız. Videonun etrafına çerçeve vb. bir şey ekleyebilirsiniz belki. Ortasında da oranı bozulmamış şekilde video durur.

Hocam öyle bir özellik olacağını sanmıyorum. Konuyu takipteyim acaba var mı merak ettim doğrusu.

Hocam Premiere Pro nasıldır bilmem ama After Effects'de ben imleci kullanarak videoyu tam ekran yapıyorum aynı sizin gözünüze gelen çözünürlükte oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…