4-4.500 arası monitör önerisi

emre41xw

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Msi A320M-A PRO
İşlemci: AMD ryzen 5 3600
Ekran kartı: Gigabyte GEFORCE RTX3060 REV1.2 12GB
Kasa: Li Anli Lancool 205
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, monitör almak istiyorum bütçem 4000-4500 TL arası şu 3 monitörden hangisini almamı önerirsiniz? Veya sizin önerdiğiniz bir monitör var mı?

Merhaba arkadaşlar, monitör almak istiyorum bütçem 4000-4500 TL arası veya sizin önerdiğiniz bir monitör var mı?

Merhaba arkadaşlar, monitör almak istiyorum bütçem 4000-4500 TL arası şu 3 monitörden hangisini almamı önerirsiniz? Veya sizin önerdiğiniz bir monitör var mı?

LG modeli en iyisi ucu arasından, yine de biraz daha çıkarsanız bu modeli öneririm. LG'den de iyidir.

Samsung olanda ghosting var diğerleri daha iyidir. (MSI olanda Curved VA ona da dikkat etmek lazım.)

Samsung olanda ghosting var diğerleri daha iyidir. (MSI olanda Curved VA ona da dikkat etmek lazım.)

Hocam ne anlamda dikkat etmek lazım? VA panelden falan anlamıyorum biraz açıklar mısın?

Hocam ne anlamda dikkat etmek lazım? VA panelden falan anlamıyorum biraz açıklar mısın?

Hocam dikkat etmeniz gereken şu. Bu durumu bende yaşadım. Çözümü var ama bu yeterli bir çözüm değil. Paylaştığım video MSI Optix G24C4'e ait muhtemelen. İzlerseniz gördüğünüz gibi özellikle siyahlar kayıyor bir güzel. Bazı VA paneller bu durumu yapmıyor ama çoğu yapıyor istisnalar kaideyi bozmaz diyorum ben buna. Bu sorunu yapmayan çok az VA panel gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani Ghosting'in en net örneği bu diye düşünüyorum. Diğer renklerde çok bir sorun yok ama siyahlar bağımsızlığını ilan ediyor. Üstelik blurr sorunu da olabiliyor.

MSI Optix.png

İşte bu gölge dediği şey Discord'da kayan siyahlar. Bu rengin geçiş süresi 74 ms gibi 80 ms gibi değerlere çıkıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı