4+4+8 GB RAM takılır mı?

ArdaBULUT61

Picopat
Daha fazla  
4 slotlu anakartımda 4+4 HyperX Fury 2400 MHz CL15 RAM'i̇m var. Bunların yanına 8 GB CL15 2400 MHz RAM takılır mı yoksa 4+4 daha mı almam lazım?

Takılır hocam bir sorun olmaz.

4+4 alsan daha iyi olur diye düşünüyorum. Dual channel olunca performans artıyor.

Takılır anakart desteklediği sürece artırabilirsiniz.

Takılır ama çift lanal yapın kaç lere dicez düşğk performans alırsınız 2021 de 2 şey olması zorunlu 1 çift kanal 2 ssd

Anakartınız muhtemelen dual channel destekliyordur, dual channel çalışması için 2 ya da 4 adet RAM ile kullanmanız daha doğru olur.

Takma. Ya 4gb likleri sat 8gb al. Ya da 8gb liği sat 2 tane 4 gblik al. Ben yerinde olsam 4gb likleri satıp 8 gb alırdım.

4+4 dual çalışır, taktığınız 8 tek kanal çalışır , tek kanal yüzünden de diğerlerine göre düşük performans verir. ama çalışır mı çalışır bir sıkıntı olmaz. bence de satıp 8 den bir tane daha alın. satana kadar da rahat kullanırsınız. Tabi eğer ramlerin chipset farklılığı varsa mavi ekran hataları da olası..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…