4,842₺'ye F/P 4300GE APU sistem

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Herkese tekrardan iyi geceler geçen sistemdeki yorumlarınızı okudum ve çok daha güzel F/P canavarı APU sistem topladım, umarım beğenirsiniz.
PSU değiştirmedim kendimde RX 570 sistemde kullanıyorum gayet kaliteli ve yeterli giriş seviyesi olsa da yine de alınabilir.

Not: İnternette bu fiyata böyle hazır APU sistem yok.

İşlemci

Ram

Anakart

SSD

PSU

Kasa

Total'de:

4,842₺​

SSD linkine basınca anakarta yönlendiriyor hocam.
Düzenle butonu kayboldu enteresan.

RAM'e gereksiz fazla para dökmüşsün. Onlar yerine bunlardan birini alsan daha mantıklı olacaktır.
(ve Ryzen 3 4300GE AMD'nin ofisyel açıklamalarında en fazla 3200Mhz RAM destekliyor. O ekstra 400Mhz işini görmeyecek)

1) Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2) Team T-FORCE DELTA RGB BLACK 16 GB (2x8) 3200 MHz DDR4 CL16 TF3D416G3200HC16CDC01 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

3) Apacer Nox RGB 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16 AH4U16G32C08YNBAA-2 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Eğer RGB'ye gerek yok diyorsan, ama arada çok fiyat farkı yok:

WD Green iyi bir SSD değil üstüne M.2 slotuna SATA SSD takmak akıl işi değil önermem.
NvMe diye biliyordum özür dilerim ne önerirsiniz.
Artı olarak RAM'i düşürüp SSD'yi 500GB Kingston A2000 yapılabilir. Ve anakart S2H modeli olmalı bence.

B450 S2H'ın MOSFET soğutucuları var.
Ve 3200MHz OC ile 3600 destekliyor.
İsteyen 50 TL fazla verip ondan alabilir ben tercih etmedim.
SSD konusunda SATA olduğunu fark etmedim düşük bütçeli bir şey aramıştım.
RAM'lar kaliteli 3600MHz seçtim özellikle ileriye dönük olsun diye.
SSD'yi buna değiştiriyorum.

Son düzenleme:
SSD NVMe olsun hocam bence, SATA ile slotu işgal etmeye gerek yok. Biraz fiyat farkı olacak tabii ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…