4 Adet RX 470 ile Madencilik

Karperion

Kilopat
Daha fazla  
Selam forum, dün biraz kafam esti, mining olayları ne durumda diye bakayım dedim, NiceHash isimli madencilik ağına kendi bilgisayarımı bağladım ve 24 saat içerisinde 30.34 TL bir geri dönüş aldım. RX 580 8 GB bir karta sahibim, ayrıca sitenin kendi hesaplama aracı ile kontrol ettiğimde yaklaşık 28 TL kazanacağımı söylüyordu. Nitekim kazandım. Buradan yola çıkarak diğer kartların ne kadar kazandırdığını araştırmaya başladım, RX 470 8 GB kartın getirisi de ortalama 25 TL görünüyordu, sonra gaza geldim, rig kurma planları yapmaya başladım. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım olduğunu fark ettim. Birincisi teoride karlı gözüken bu kart ile mining yapmış olanların yardımı ve bu sayıların doğruluk oranı, ikincisi ise hangi donanımlara ihtiyacım olacak, bana ne kadar bir masraf çıkacak yardımı. Bütçem, kartlar hariç aylık toplam 500 TL taksit. Ayrıca kartlarda teorik sayılara göre bakarsak yaklaşık elektrik tüketimi aylık 300 TL civarı çıkıyor, getirisi ise 3000 TL gibi görünüyor. Aksaklıklar dahilinde 2500 TL desek bile yine de çok kar bırakıyor, bu yüzden içime kurt düşmedi değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı.PNG

Minserstat'a baktığım zaman bir RX 470 kartın bu kadar getirmesi gerekiyormuş.

Geri
Yukarı