4 GB DDR2 tek modül RAM Intel anakartta çalışır mı?

Kehriban

Decapat
Daha fazla  
Anakartım G31TM-P21 (MS-7529) 8 GB RAM destekliyor ve Intel. 4x4 8 GB RAM yapmak istiyorum fakat DDR2 tek modül 4 GB RAM'ler anakartımla uyumlu mu bilemedim. Şimdiden teşekkürler.

4 slot varsa ve sen ikisine 4+4 takacaksan çalışmayabilir. Eğer 2 slot varsa çalışır.

Çalışır. Az önce anakart modelini kontrol ettim. 4+4 8 GB ram destekliyor.

Biraz araştırdım, galiba bazı DDR2'ler tek slottan 4 GB destekleyebiliyormuş. Ben uzun süredir DDR2 tek slottan en fazla 2 GB RAM destekler sanıyordum fakat bu yanlışmış galiba.

DDR2 tek slot üzerinden 2 GB RAM destekliyordu en fazla diye hatırlıyorum. Tam emin de değilim. 8 GB RAM için 4 slot bulunan bir anakarta 4 tane 2 GB'lık RAM takmanız gerek.
Tek slot 4 GB DDR2 bulmak oldukça zor ama bu böyle bir şey olmadığı anlamına gelmez . Anakartına göre tek slotta DDR2 4 ve hatta 8 GB destekleyebilir. Saygılar

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bende forumda bir kaç yazı bulduydum araştırıp. Hatalı mesajı düzelttim, isterseniz sizde hatalı alıntıyı kaldırıp düzelttiğim mesajı alıntılayabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…