4 GB ekran kartı 8 GB yapılır mı?

Daha fazla  
RX 580 4 GB'ı 8 GB'a çevirebilir miyiz? Arkadaşlar böyle bir şey mümkün müdür? 480'nin 580'e çevrilebildiğini biliyorum bunun da mümkünatı var mı diye merak ediyorum.

Bellekler fizikseldir. PCB'nin üstünde bulunur. Yani hayır.
Bu söylediğinizi ben de biliyorum fakat 4GB modeli ile 8GB modelinin PCB'leri tamamen aynı. Ayrıca bu işlem RX 480'de mümkün.
Ben sadece 580'de olabilir mi diye merak ediyorum.
Bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Bildiğim kadarıyla yöntemin adı "Bios Flashing" diye geçiyor.

4 teker arabayı 8 tekere çıkarmak sorusu ile aynı soruyu soruyorsun. :)

Soğutmayı sök ve bak öncelikle kartta bellekler fiziksel olarak var mı. Eğer yoksa BIOS flashlamak bir işe yaramaz.
Maruzatımı anlayan birinin olması ne güzel pcb'yi söktüğümde 8 modül gözüküyor. Acaba bu modüller 1'er GB mı yoksa 0.5'er GB mı bunu nasıl anlarım? Recep bey yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Maruzatımı anlayan birinin olması ne güzel pcb'yi söktüğümde 8 modül gözüküyor. Acaba bu modüller 1'er GB mı yoksa 0.5'er GB mı bunu nasıl anlarım? Recep bey yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Son mesajımı okuyup bana yardım edebilecek arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum.
Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
Soğutmayı sök ve bak öncelikle kartta bellekler fiziksel olarak var mı. Eğer yoksa BIOS flashlamak bir işe yaramaz.
İkinci sorum ise modüller olmasa bile flashlasam sorun olur mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı