Çözüldü 4 GB RAM 1.99GB kullanılabilir RAM sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mtgorkem

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Barista
Gigabyte 990XA-UD3 ver1.0 anakartım var bozuktu tamir ettirdim. CM3x1024-1333c9DHX model RAM'inden aldım 4x1 şeklinde. Tek takınca çalışıyor ama bazı slotlarda hepsini takınca PC açılmıyor.

Diğer PC'de denedim o anakart ise ASUS P7h55. RAM destek listesinde var ASUS'un 2x1 çalışıyor sorunsuz ama hepsini takınca Win 10 ve Win7 64 Bit format atarak ikisinde de denedim. Bilgisayar sağ tık özellikler diyorum. 4 RAM gözüküyor kullanılabilir 1.99 diyor ınternetten bakıp birkaç işlem yaptım olmadı. Başka ne gibi bir sorun olabilir. Gigabyte desteklemiyor yani liste de yok o ondan çalışmıyor olabilir ama ASUS'da 4 gösterip 2 kullanılıyor deme sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İki ihtimal var:
  • Aldığın belleklerden ikisi seriye ait değil, farklı çipi var ve bu yüzden uyumsuz.
  • Eğer kit aldıysan iki modül bozuk.
İkili kit halinde imiş seri numaralarına dikkat etmedim. Kitleri uygun şekilde takınca düzeldi. Cevap için teşekkür ederim.
İki ihtimal var:
  • Aldığın belleklerden ikisi seriye ait değil, farklı çipi var ve bu yüzden uyumsuz.
  • Eğer kit aldıysan iki modül bozuk.
İkili kit halinde imiş seri numaralarına dikkat etmedim. Kitleri uygun şekilde takınca düzeldi. Cevap için teşekkür ederim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı